زاج سفيد

زاج سفيد

زاج سفید یا آلوم از ترکیبات سولفات آلومینیوم پتاسیم است و ماده ای سنتز شده می باشد که در گرید خاصی از دسته بندی مواد قرار می گیرد. زاج سفید که آن را زاج عطاری نیز می نامند هم به صورت معدنی و هم به صورت شیمیایی وجود دارد که در طب سنتی ایرانی دارای کاربرد های فراوانی بوده است. این ماده دارای خصوصیات و ویژگی های مختلفی چون قابلیت انعقادی و قابض است.

زاج سفيد, فروش زاج سفيد, خرید زاج سفيد, قیمت زاج سفيد, تولید زاج سفيد, زاج سفيد چیست, زاج سفيد چیست؟, زاج سفيد برای عرق, زاج سفيد و خواص آن, زاج سفيد برای پوست,

از زاج سفید یا سولفات آلومینیوم استفاده گسترده ای در صنعت تصفیه آب و پساب و فاضلاب می گردد زیرا این امکان را دارد که در صورت افزوده شدن به آب, با جذب مواد و ذرات ریز معلق در آب که موجب آلودگی آن می شوند, بیشتر ناخالصی های موجود را حذف نماید. از این ماده در طب سنتی به منظور میکروب کشی, درمان زخم ها, ضد تعریق و برخی موارد دیگر سود می برده اند. همچنین جهت سفید کردن برنج در هنگام خیس کردن به آن زاج سفید اضافه می شود. جوشانده زاج سفید در ظروف آلومنیوم باعث سفیدی ظرف می گردد. همچنین استفاده از آن موجب سفید شدن دندان ها می شود. در صورتی که زاج را حرارت دهند, ذوب می شود, در صورت ادامه حرارت دادن, مایع کریستالی آن جدا شده و پودر آمورف و بدون شکلی باقی می ماند.

ارسال نظر

عنوان Title:
نام Name:
ایمیل Email:
7 / 10
از 297 کاربر