کود گاوی

10 / 10 از 1 کاربر

کود گاوی

پارس شیمی | تولید و فروش کود گاوی با ارزان ترین قیمت و بهترین کیفیت

کود گاوی

کود حیوانی دارای انواع بسیار زیادی می باشد از جمله کود مرغی, کود گاوی یا گوسفندی, کود اسبی و کود سایر حیوانات اهلی که از زمان های بسیار دور توسط انسان برای مصارف کشاورزی و باغبانی و پرورش گیاهان مورد استاده قرار می گرفته است.
در میان انواع کود ها حیوانی و دامی, کود گاو از سایر آن ها کاربرد بیشتری دارد زیرا اولا بسیار پر حجم تر از سایر انواع کود می باشد و ثانیا مضررات بسیار کمتری نسبت به سایرین برای گیاهان زراعی و درختان دارد.

 

انواع کود گاوی

كود گاوی بر اساس میزان ماندگی تقسیم بندی می شود به این صورت که وقتی كود گاوی مدت زمان زیادی نگه داری شده باشد به آن کود گاوی پوسیده گفته می شود و اگر به محض برداشت از گاوداری مورد استفاده قرار گیرد آن را کود گاوی تازه می نامند.
همچنین انواع دیگری از كود گاوی نیز وجود دارد برای مثال کود گاوی شسته شده یا کود گاوی شسته.

كود گاوی قدیمی ترین نوع کود کشاورزی مورد استفاده توسط انسان می باشد و فواید زیادی برای افزایش باروری زمین های زراعی و باردهی بیشتر محصولات کشاورزی دارد.
استفاده از این نوع کود به علت اینکه ارزان ترین نوع کود کشاورزی می باشد بسیار مقرون به صرفه بوده و در حجم بالا مورد استفاده قرار می گیرد.
انواع كود گاوی از لحاظ pH ( اسیدیته ) و ec ( شوری ) متفاوت است که تفاوت آن به عواملی چون محل رشد گاو, نوع تغذیه ی حیوان و شیرده یا گوشتی بودن گاو بستگی دارد اما در هر حال میزان تغییرات pH و ec در حدی نیست که تاثیر قابل توجهی در استفاده از آن ایجاد کند.

 

مصارف کود گاوی

این نوع کود حیوانی در حجم بالایی مورد استفاده کشاورزان قرار می گیرد و همین دلیل باعث زیادی خرید و فروش کود گاوی شده است.
كود گاو دارای مصارف زیر می باشد :

1- غنی سازی خاک های کشاورزی
2- کود گاوی ورمی کمپوست
3- فروش کود گاو برای کشاورزی
4- خرید کود گاو برای باغبانی درختان میوه
6- مصرف كود گاوی برای تولید انرژی پاک

ارسال نظر

عنوان Title:
نام Name:
ایمیل Email: