زئولیت

10 / 10 از 1 کاربر

زئولیت

پارس شیمی | کارخانه تولید کننده و فروشنده زئولیت

زئولیت, زیولیت

زئولیت یا زیولیت Zeolite ماده ای معدنی پرکاربرد در صنایع مختلف است که می توان در کشاورزی و زراعت و باغبانی کاربرد داشته باشد و در مقابله با خشکسالی بکار می رود.

زئولیت یا زئولایت در صنایع مختلف بیشتر به عنوان یک جاذب سطحی آب مورد استفاده قرار می گیرد و در دانه بندی یا مش بندی ها و سایز های متفاوتی قابل تولید و عرضه می باشد.

 

فروش زئولیت برای تولید کود

زئولیت یا کود هوشمند یک جاذب سطحی قوی می باشد که کاربرد وسیعی در کشاورزی دارد زیرا استفاده از این ماده موجب آزاد سازی تدریجی کود در اثر واکنش تبادل یونی زیولیت با خاک می شود. هم چنین این واکنش سبب تجزیه مواد کانی و ارگانیک شده و موجب می شود تا ریشه گیاهان راحت تر قادر به جذب مواد مغذی گردد.

استفاده از انواع مختلف زئولیت به خصوص زئولیت کلینوپتیلولیت موجب می شود محصول دهی گیاهان افزایش قادر توجهی داشته باشد.

 

زئولیت چیست

زئولیت ماده ای معدنی است که از قابلیت جذب سطحی بالایی برخوردار بوده لذا مصرف این ماده معدنی در زمین های کشاورزی علاوه بر افزایش جذب آب و کاهش عوارض خشکسالی در زمان کاهش بارندگی یا مناطق خشک و کم باران بوده است.

بیشترین مصرف زئولیت در کشاورزی می باشد اما این ترکیب معدنی در صنایع حفاری چاه نفت به عنوان جاذب و مشتقات آن, در محصولات خانگی به عنوان بو گیر, در تصفیه آب و در محیط زیست برای جذب فلزات سنگین کاربرد دارد.

 

زئولیت در کشاورزی

زئولیت دارای خصوصیاتی می باشد که استفاده از آن را در کشاورزی بسیار ویژه می کند. ویژگی هایی که موجب می شود کود هوشمند در کشاورزی دارای اهمیت ویژه ای باشد عبارتند از آزاد سازی تدریجی کودها در خاک، زئوپونیک و اصلاح و بهبود شرایط مکانیکی خاک

ویژگی زئولیت مخصوصا زئولیت کلینوپتیلولایت در خاک زمین های کشاورزی به دلیل تبادل یونی با خاک بسیار چشمگیر است.

ارسال نظر

عنوان Title:
نام Name:
ایمیل Email: