کربنات کلسیم در بتن

کربنات کلسیم در بتن

کربنات کلسیم به عنوان بیس اولیه در تولید بسیاری از مواد مهم در زندگی انسان به شمار می آید. همچنین در ترکیب با مواد دیگر برای تولید محصولات مختلف به کار می رود. جهت آشنایی با کاربرد های این ماده نظیر کربنات کلسیم در بتن و آسفالت و مصالح ساخت و ساز با ما همراه شوید.

کربنات کلسیم در بتن, کربنات کلسیم

استفاده از کربنات کلسیم در تولید مصالح ساختمانی مختلف نظیر بتن, آسفالت, آهک و ... در حجم بالایی است زیرا دارای خصوصیات مناسبی بوده و از نظر قیمت نیز کاملا به صرفه می باشد. استفاده از کربنات کلسیم در بتن سبب می شود تا پس از سخت شدن بر روی بافت بتن تاثیر گذاشته و مقاومت آن را افزایش دهد. سپس به محض اتصال بتن به دیواره یا سقف شروع به هیدراته شدن نموده و ایجاد حرارت می نماید و گیرایی در چند ثانیه بعد از مخلوط نمودن در حدود هشتاد درصد افزایش یافته و مانند یک کاتالیزور عمل می نماید.

کلسیم کربنات به عنوان بیس اولیه در تولید بسیاری از مواد مهم در زندگی انسان به شمار می آید. همچنین در ترکیب با مواد دیگر برای تولید محصولات مختلف به کار می رود. جهت آشنایی با کاربرد های این ماده نظیر کربنات کلسیم در بتن و آسفالت و مصالح ساخت و ساز با ما همراه شوید.

ارسال نظر

عنوان Title:
نام Name:
ایمیل Email:
7 / 10
از 297 کاربر