کارخانه کربنات کلسیم رسوبی

کارخانه کربنات کلسیم رسوبی

پارس شیمی | فروش کلسیم کربنات از کارخانه کربنات کلسیم رسوبی واقع قم و الگودرز

 کارخانه کربنات کلسیم رسوبی

کلسیم کربنات Calcium Carbonate ترکیبی معدنی است که در پوسته کره زمین به فراوانی وجود دارد. این ماده با نام های دیگری نیز شناخته می شود که از آن جمله می توان به آراگونیت | سنگ مرمر | گچ | سنگ آهک | آهک خوراکی اشاره کرد و فرمول ساختاری آن از اکسیژن و کربن و کلسیم CaCO3 تشکیل شده است.

Calcium Carbonate یک ماده معدنی است که از معدن کربنات کلسیم استخراج می شود. این پودر دارای نا خالصی هایی است و از قدیم الایام توسط انسان کشف شده بود و در ساخت و ساز خانه ها و استحکام بخشیدن و عایق کاری و سفید کاری بنا ها استفاده بسیار زیادی از آن می شده است. از کلسیم کربنات به طور مستقیم در تولید محصولات مختلف استفاده می شود اما بیشترین مصرف این ماده معدنی به عنوان پر کننده برای افزایش حجم و وزن محصولات تولیدی است. چون این ترکیب بسیار ارزان قیمت است پس استفاده از آن سبب می شود تا هزینه تولید محصول در کارخانجات کاهش چشمگیری پیدا کرده و صرفه اقتصادی زیادی را شامل حال تولید کنندگان نماید.

استفاده از کلسیم کربنات به شکل یک مسئله روتین در صنایع تولید مختلف درامده است. در تولید رنگ های پوششی و رزین استفاده بسیار گسترده ای از این ترکیب مفید و کار امد می شود. برای تولید انواع رنگ ها و رزین های مختلف در حدود 30 تا 40 در صد وزنی از محصول را از CaCO3 استفاده می کنند. در تولید چسب ها و سیلانت ها هم از این ماده مصرف زیادی می شود. استفاده از آن سبب افزایش حجم چسب می گردد. چون قیمت آهک ارزان تر از چسب و رزین و رنگ است بنابر این محصول نهایی هزینه تولید پایین تری دارد. پارس شیمی, فروش کلسیم کربنات از کارخانه کربنات کلسیم رسوبی واقع قم و الگودرز

ارسال نظر

عنوان Title:
نام Name:
ایمیل Email:
7 / 10
از 297 کاربر