کاربرد های سدیم هیدروکسید

کاربرد های سدیم هیدروکسید

آشنایی با کاربرد های سدیم هیدروکسید در سایت پارس شیمی

پارس شیمی | تولید و فروش سود پرک سود سوز آور مایع

کاربرد های سدیم هیدروکسید

سدیم هیدروکسید یا هیدروکسید سدیم یا سدیم هیدروکساید یا سود پرک sodium hydroxide یک نمک قلیایی است که فرمول شیمیایی آن به صورتت NaOH می باشد. نام عمومی و عامیانه این ترکیب شیمیایی سود سوز آور یا سود کاستیک یا کاستیک سودا caustic soda بوده و مصرف بسیار زیادی در طیف گسترده ای از صنایع دارد.

سود سوزآور به دو صورت سود جامد کاستیک و سود مایع کاستیک تولید می شود. سود کاستیک مایع یا سود سوز آور مایع یک محلول شفاف و بی بو و بی رنگ است که در پتروشیمی طی فرایند های شیمیایی و از نمک صنعتی تولید می گردد. خلوص سود مایع 50 درصد بوده و در بشکه های 220 لیتری بسته بندی می شود. سود کاستیک پرک یا سود جامد پرک از افزایش خلوص و خشک کردن سود سوزاور مایع تولید می شود. سود جامد به اشکال مختلفی تولید می شود که عبارتند از سدیم هیدروکسید پرک, سود کاستیک گرانول و کاستیک سودا پودری 

فروش سود پرک با خلوص بالا می باشد.

 

کاربرد های سدیم هیدروکسید

سدیم هیدروکسید پر مصرف ترین ماده شیمیایی تولید شده در دنیا می باشد و سالانه چندین میلیون تن از آن تولید می شود. دلیل استفاده زیاد از سود سوزآور naoh این است که این ترکیب بهترین ماده ضد چربی و ضد رسوب و شوینده در دنیای صنعت می باشد. سود کاستیک مایع در صنعت تولید مواد شوینده, پاک کننده و صابون استفاده فراوانی دارد و در حقیقت این ترکیب ماده اولیه در تولید کلیه مواد شوینده و رسوب زدا به حساب می آید. فروش سود  پرک در تولید کاغذ و مقوا کاربرد می باشد و بیشترین میزان سود پرك تولید شده در این صنعت استفاده می شود.

ارسال نظر

salman : سدیم هایدروکساید
0 0
نظر شما چیست (Write a Comment) ؟
عنوان Title:
نام Name:
ایمیل Email:
7 / 10
از 297 کاربر