کاربرد اکسید روی در صنعت

کاربرد اکسید روی در صنعت

پارس شیمی | کاربرد اکسید روی در صنعت بسیار گسترده بوده و در صنایع بسیار فراوانی دارای مصرف می شود. سالانه در حدود یک صد هزار تن اکسید روی در سطح جهان تولید می گردد که در بخش های مختلف تولیدی و صنعتی به مصرف می رسد.

کاربرد اکسید روی در صنعت

کاربرد اکسید روی در صنعت لاستیک سازی

بیشترین میزان تولید اکسید روی در تولید لاستیک می باشد زیرا این ماده دارای خواص مختلفی از جمله خاصیت ضد قارچی و خاصیت ضد اشعه UV می باشد که این دو عامل موجب حفاظت از لاستیک در مقابل عوامل طبیعی شده و عمر آن را طولانی می نماید.

 

کاربرد اکسید روی در صنعت دارویی

از ترکیب اکسید روی با نیم درصد آهن برای تولید نوعی لوسیون پوستی استفاده می شود. انعکاس دهندگی مهم ترین خاصیت اکسید زینک می باشد که سبب شده در تولید کرم های ضد آفتاب استفاده شود. خاصیت ضد باکتری و ضد قارچی دیگر ویژگی این ماده می باشد که موجب کاربرد آن در تولید دئودورانت ها و مواد ضد عرق شده است. از اکسید روی به شکل گسترده ای در تولید پودر بچه و مواد ضد عرق سوختگی سود برده می شود. همچنین در تولید قرص ها و کپسول های روی که به عنوان مکمل روی مصرف می شود تا کمبود های بدن را جبران نماید استفاده می گردد.

 

کاربرد اکسید روی در صنعت

پارس شیمی | کاربرد اکسید روی در صنعت بسیار گسترده بوده و در صنایع بسیار فراوانی دارای مصرف می شود. سالانه در حدود یک صد هزار تن اکسید روی در سطح جهان تولید می گردد که در بخش های مختلف تولید و صنعتی به استفاده می رسد.

ارسال نظر

عنوان Title:
نام Name:
ایمیل Email:
7 / 10
از 306 کاربر