پارافین واکس چیست

پارافین واکس چیست

قابل توجه مصرف کنندگان, دانشجویان و علاقه مندان, اگر مایلید بدانید پارافین واکس چیست و از چه ویژگی ها و خصوصیات فیزیکی و شیمیایی برخوردار می باشد و کاربرد آن در صنایعی است, با ما همراه شوید.

پارافین واکس چیست, پارافین چیست, پارافین, paraffin 

پارافین واکس چیست ؟

پارافین واکس Paraffin Wax یک ماده نرم و روغنی شکل, سفید یا بی رنگ, بی مزه و بدون بوی خاصی است که در صنایع پتروشیمی از نفت یا ذغال سنگ استخراج می گردد. از ترکیبی از مولکول های هیدروکربنی که شامل بیست تا چهل اتم کربن می باشد تشکیل شده است. در دمای اتاق دارای حالت جامد بوده و دمای ذوب آن با توجه به نوع پارافین واکس بین 37 تا 65 درجه سانتی گراد متغییر است.

این ترکیب شیمیایی در سال 1850 میلادی کشف شده و دارای فرمول شیمیایی CnH2n+2 می باشد. امروزه پارافین به منظور استفاده در بخش های صنعتی, خوراکی و بهداشتی تولید می شود و در اکثر صنایع به شکلی مورد استفاده قرار می گیرد. معروف ترین کاربرد پارافین شمع سازی است که از گذشته تا به امروز برای این منظور استفاده می شود. بیشترین مورد کاربرد آن به عنوان خوراک پتروشیمی ها بوده و در تولید لاستیک و پلاستیک, صنایع  PVC, تولید شربت پارافین, نگهداری طولانی مدت میوه جات و بسیاری مصارف دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

ارسال نظر

عنوان Title:
نام Name:
ایمیل Email:
7 / 10
از 278 کاربر