پارافین جامد چیست

پارافین جامد چیست

برای کسب اطلاعات کافی و مناسب در مورد انواع پارافین مایع و جامد از جمله اینکه پارافین جامد چیست و چه کاربرد ها و مصارفی در قسمت های مختلف صنعتی و خوراکی و بهداشتی دارد, بخش پارافین سایت پارس شیمی را دنبال نمایید تا اطلاعات کافی در مورد پارافین به همراه مجموعه ای از عکس و فیلم در مورد آن را دریافت نمایید.

پارافین جامد چیست, کاربرد پارافین جامد چیست, مصارف پارافین جامد چیست, پارافین, paraffin 

پارافین جامد چیست ؟

پارافین یکی از پر مصرف ترین محصولات تولید شده در صنایع پتروشیمی می باشد. این ماده از ترکیب مجموعه ای از هیدروکربن ها تشکیل شده و از نظر فیزیکی دارای حالت روغنی, سفید رنگ, بی بو و بی مزه است. از نظر شیمیایی, پارافین در دمای محیط دارای حالت جامد است و دمای ذوب آن بین 37 تا 65 درجه سانتی گراد است. پارافین در سال 1850 میلادی توسط شیمیدانان کشف شد.

 

کاربرد پارافین جامد چیست

مشهور ترین کاربرد پارافین در شمع سازی است زیرا این ترکیب به آرامی و بسیار تمیز می سوزد. اما کاربرد های پارافین گسترده تر می باشد. از این ماده در صنایع پتروشیمی به عنوان خوراک استفاده می گردد. در تولید لاستیک و پلاستیک و PVC به عنوان نرم کننده و ضد احتراق, در صنعت چرم سازی و دباغی و نساجی و کاغذ سازی به عنوان پوشش دهنده, در تولید جلا دهنده چوب, روغن های فشار بالا و روانکاری ماشین آلات صنعتی کاربرد دارد.

همچنین در صنایع آرایشی و بهداشتی نیز از پارافین به میزان گسترده ای سود برده می شود که از آن جمله می توان به تولید انواع کرم های بهداشتی و آرایشی پوست و مو اشاره نمود.

ارسال نظر

عنوان Title:
نام Name:
ایمیل Email:
7 / 10
از 306 کاربر