نقش اکسید روی در لعاب

نقش اکسید روی در لعاب

نقش اکسید روی در لعاب سازی به عنوان یک ماده کلیدی بسیار مهم, غیر قابل انکار می باشد. از اکسید روی به شکل بسیار گسترده ای در تولید کاشی و سرامیک و در لعاب سازی استفاده می شود و بدون وجود این ترکیب, عملا امکان تولید کاشی و سرامیک به شکل امروزی وجود ندارد.

نقش اکسید روی در لعاب

اکسید روی دارای فرمول شیمیایی ZnO می باشد و در حالت فراوری شده به صورت پودری سفید رنگ با خلوص 90 تا 99 درصد است. در طبیعت نیز یافت شده و نام آن توتیا می باشد, اما دارای نا خالصی های فراوانی است.

نقش اکسید روی در لعاب سازی به منظور افزایش دمای ذوب و بهبود شرایط پخت است. خصوصیات مهم اکسید زینک در این صنعت عبارتند از: ظرفیت گرمایی بالا, انتقال گرمایی و ثبات در دمای بالا که سبب شده از آن به همراه چند مکمل دیگر برای تولید سرامیک و در لعاب سازی استفاده گسترده ای شود.

 

نقش اکسید روی در لعاب موجب افزایش دمای ذوب و ویسکوزیته شده و سبب می گردد تا تغییرات دمایی سبب ایجاد ترک ها و شکستگی های ریز و درشت در ساختار نهایی سرامیک و لعاب نشود.

نقش اکسید روی به عنوان یک ماده کلیدی بسیار مهم, غیر قابل انکار می باشد. از اکسید روی به شکل بسیار گسترده ای در تولید کاشی و سرامیک و در لعاب سازی استفاده می شود و بدون وجود این ترکیب, عملا امکان تولید کاشی و سرامیک به شکل امروزی وجود ندارد.

ارسال نظر

عنوان Title:
نام Name:
ایمیل Email:
7 / 10
از 306 کاربر