نحوه تولید سولفات آلومینیوم

نحوه تولید سولفات آلومینیوم

به استحضار دانشجویان, مصرف کنندگان و علاقه مندان محترم می رساند, چنانچه مایل به کسب اطلاعات مختلف در مورد آلومینیوم سولفات می باشید نظیر نحوه تولید سولفات آلومینیوم و کاربرد ها و مصارف این ماده پر مصرف سایت پارس شیمی را مطالعه نمایید.

نحوه تولید سولفات آلومینیوم, aluminium sulfate, سولفات آلومینیوم

روش های مختلف و متفاوتی برای تولید سولفات آلومینیوم وجود دارد که در همه آنها از اسید سولفوریک به عنوان عامل کاهنده سود برده می شود. هر روشی دارای خصوصیات مختص به خود بوده و از نظر هزینه های تولید و خلوص و کیفیت محصول نهایی تفاوت دارد. روش ها و نحوه تولید سولفات آلومینیوم به شرح زیر می باشد:

1- سولفات آلومینیوم از واکنش اسید سولفوریک با گل سیاه که ماده ای کم ارزش است و اضافه نمودن آمونیوم پرسولفات به این ترکیب و سپس سرد کردن تدریجی مخلوط به دست می آید. خلوص آلوم به دست آمده در این روش حداکثر شش درصد می باشد و حالت فیزیکی آن به شکل کریستال کوچک و بزرگ و به رنگ سفید است و دارای مصرف در عطاری ها, نساجی و دباغی و ... است.

2- تولید سولفات آلومینیوم به روش واکنش اسید سولفوریک با ضایعات آلومینیوم که گل سود نامیده می شود و محصول نهایی به صورت پودر خاکستری رنگ و خلوص آلومینیوم 6 الی 7 درصد بوده که دارای نا خالصی های زیادی است. این محصول خلوص پایینی داشته و در صنایعی مانند صنایع روی و صنایع کارتن سازی و کاغذ سازی مورد استفاده قرار می گیرد.

3- معروف ترین روش تولید سولفات آلومینیوم از واکنش اسید سولفوریک با آلومینا یا هیدروکسید آلومینیوم می باشد که هم از نظر اقتصادی به صرفه بوده و هم خلوص مناسبی برای استفاده در صنایع مختلف دارد.

ارسال نظر

عنوان Title:
نام Name:
ایمیل Email:
7 / 10
از 297 کاربر