موارد مصرف سود سوز آور

موارد مصرف سود سوز آور

آشنایی با موارد مصرف سود سوز آور و همچنین خصوصیات فیزیکی و ویژگی های شیمیایی این ماده قلیایی و نیز فرایند های تولید آن و میزان فراوریی سالیانه و روش های علمی حمل و نگهداری آن در سایت پارس شیمی

موارد مصرف سود سوز آور

مهمترین روش سنتز سود سوز آور به وسیله الکترولیز نمک صنعتی می باشد که آن را روش کلر الکالی می نامند و بیشترین میزان موارد مصرفف سود سوز آور را تامین می نماید. بیش از 50 درصد کل کاستیک سودا تولید شده در جهان به این روش فراوری می گردد. در این روش به ازای تولید 1100 کیلو گرم سود سوزآور, یک تن گاز کلر و 28 کیلو گرم گاز هیدروژن نیز به دست می آید.

 

موارد مصرف سود سوز آور چیست

  • یکی از موارد مصرف سود سوز آور در صنایع غذایی می باشد از آن در تولید نوشابه های گاز دار و شکلات و کارامل استفاده می شود و نیز صنایع لبنی هم از آن بهره می برد.
  • دیگر کاربرد آن در این بخش به عنوان ضدعفونی کننده سبزیجات و پوست کنی صنعتی میوه می باشد.
  • در تصفیه آب و فاضلاب جهت عوامل بیماری زا
  • در صنایع آلومینیوم برای تصفیه آن از ناخالصی ها کاربرد دارد
  • سود سوز آور بهترین ماده لوله باز کن می باشد که در کارخانه ها از آن برای این منظور استفاده فراوانی می شود. همچنین ماده ای مناسب در مصارف خانگی نیز هست.

 

موارد مصرف سود سوز آور

آشنایی با موارد مصرف سود سوز آور و همچنین خصوصیات فیزیکی و ویژگی های شیمیایی این ماده قلیایی و نیز فرایند های تولید آن و میزان فراوری سالیانه و روش های علمی حمل و نگهداری آن در سایت پارس شیمی

ارسال نظر

عنوان Title:
نام Name:
ایمیل Email:
7 / 10
از 297 کاربر