معرفی انواع پودر سنگ

معرفی انواع پودر سنگ

انواع مختلف سنگ را می توان به منظور تولید پودر سنگ مورد کوبش قرار داد. پودر سنگ از سنگ هایی نظیر سنگ آهک ، کربنات کلسیم ، دولومیت ، مرمریت ، ماسه ، کوارتز ، سنگ های آذرین و رسوبی ، شل و ... تولید می شود. هر نوع از این پودر سنگ ها برای تعدادی از کاربرد ها مناسب هستند. در زیر به معرفی برخی از انواع پودر سنگ می پردازیم.

معرفی انواع پودر سنگ 

پودر سنگ آهک

سنگ آهک ترکیبی از کربنات کلسیم است. سنگ آهک فراوان ترین سنگ کوبشی در جهان است زیرا کابرد های وسیعی داشته و مناسب تر از سایر سنگ های موجود در طبیعت است. از پودر سنگ آهک می توان برای تولید سیمان و بتن استفاده کرد. پودر خاک سنگ آهک در جاده سازی و ساختمان سازی و ساخت خط ریلی مصرف می شود. همچنین از پودر سنگ آهک در کشاورزی و نیز خنثی سازی اسید هم استفاده می گردد.

پودر سنگ گرانیت

گرانیت نام عمومی هر نوع سنگ رنگی مورد استفاده در ساختمان سازی است. سنگ هایی نظیر دیوریت و ریولیت با نام گرانیت شناخته می شوند. 

پودر سنگ دولومیت

پودر سنگ دولومیت بسیار شبیه به پودر سنگ آهک است با این تفاوت که علاوه بر کربنات کلسیم ، دارای مقادیری منیزیم نیز هست. کاربرد پودر سنگ دولومیتی به گستردگی پودر سنگ آهک نیست.

ماسه و کوارترز

شن و ماسه و کوارترز از نوعی پودر سنگ هستند که بوسیله کلسیت یا سیلیس به هم متصل می شوند. کوارترز از دسته سنگ ماسه های دگرگونی محسوب می شود و ماده معدنی بسیار با دوامی است به طوری که استخراج آن کار دشواری می باشد. درجه سختی کوارترز 7 است که یعنی از توان فک های کوبنده دستگاه های سنگ شکن خارج می باشد.

پودر سنگ مرمریت

پودر سنگ مرمر دارای کاربرد هایی مشابه پودر سنگ آهک است. سنگ مرمر دارای دوام بسیار زیادی است اما پس از کوبش و تبدیل به پودر سنگ ، از مقاومت آن کاسته می شود. ویژگی قابل توجه سنگ مرمر در رنگ بسیار سفید آن است.

ارسال نظر

عنوان Title:
نام Name:
ایمیل Email:
7 / 10
از 297 کاربر