مراکز خرید کربنات کلسیم

مراکز خرید کربنات کلسیم

جهت آشنایی با مراکز خرید کربنات کلسیم در تهران و کلیه شهر های کشور با سایت پارس شیمی همراه شوید.

مراکز خرید کربنات کلسیم

از جمله مواد معدنی مفید و پر کاربرد در تاریخ زندگی بشر می توان به کلسیم کربنات Calcium Carbonate اشاره کرد. این ماده بخش بزرگی از خاک سیاره ما را تشکیل داده است و از دیرباز برای امور مختلفی توسط انسان استفاده می شده است. مهم ترین کاربرد آن در ساخت و ساز  خانه و سر پناه بوده است. به این صورت که انسان ها توسط این ماده ملات و دوغاب درست کرده و به عنوان مصالح ساختمانی از آن سود می برده اند. اما امروزه دیگر این ماده همانند گذشته به طور مستقیم در ساخت و ساز ساختمان ها و جاده ها به کار نمی رود بلکه از آن بعنوان مواد اولیه در تولید ما یحتاج ساخت و ساز مانند آهک و سیمان استفاده می شود.

کلسیم کربنات از عنصر کلسیم به همراه اکسیژن و کربن CaCO3 ساخته شده است که این فرمول بسیار به فرمول آهک که اکسید کلسیم CaO است نزدیک می باشد بنابراین از هر کدام از این دو ماده می توان به جای دیگری یا برای تولید دیگری سود برد. کربنات کلسیم هم چنین دارای اسامی دیگری نیز می باشد که نام های عمومی آن هستند. سنگ آهک و گچ نام هایی هستند که مردم این ترکیب معدنی را به آن می شناسند. همچنین نام های دیگری مانند آراگونایت و کلسیت و سنگ مرمر نیز دارد.

از آنجا که calcium carbonate که از معدن استخراج می شود دارای نا خالصی هایی می باشد بنابراین برای این که بتوان آن را در صنایع تولیدی حساس مانند صنایع غذایی و دارویی به کار برد نیاز به تصفیه دارد که با تولید کربنات کلسیم 99 درصد ماده ای به نام کربنات کلسیم رسوبی به دست می آید. جهت آشنایی با مراکز خرید کربنات کلسیم در تهران و کلیه شهر های کشور با سایت پارس شیمی همراه شوید.

ارسال نظر

عنوان Title:
نام Name:
ایمیل Email:
7 / 10
از 306 کاربر