مجتمع فسفات اسفوردی یزد

مجتمع فسفات اسفوردی یزد

فروش خاک فسفات مجتمع فسفات اسفوردی یزد

مجتمع فسفات اسفوردی یزد 

خاک فسفات Phospahte ماده اولیه و لازم و ضروری برای تولید انواع مواد و ترکیبات و محصولاتی می باشد که یا بر پایه فسفات می باشد. یا ترکیبی از فسفر در آن ها وجود دارد. در حقیقت خاک فسفاته مهم ترین منبع تامین فسفر می باشد. معادن فسفات بسیار اندک و کم یاب می باشند و فقط در تعدادی از کشور های جهان وجود دارند.

در ایران نیز تعداد بسیار کمی معدن خاک فسفات وجود دارد. ولی نکته مهم تر این باره, خلوص معدن فسفات می باشد. زیرا اگر معدن خاک فسفات از خلوص پایینی بر خوردار یاشد, عملا استخراج آن مقرون به صرفه نیست و همچنین خاک فسفاته ارزشمندی ندارد.

خاک فسفات دارای خلوص بسیار بالا می باشد و آنالیز خاک فسفات و کیفیت آن در حد صادراتی می باشد. خلوص فسفات 35 تا 40 در صد بسیار مناسب برای استفاده در تمام صنعت ها می باشد. همچنین کوبش شده و آماده مصرف بوده و بار گیری و حمل آن در ماشین های کمپرسی انجام می گیرد تا تخلیه آن راحت تر صورت گیرد.

فسفات در صنایع و در کشاورزی کاربرد وسیعی دارد. بیشتر خاک زمین های کشاورزی ایران با مشکل کمبود فسفر مواجه هستند. کمبود فسفر باعث می شود تا عمل فتوسنتز گیاهان دجار مشکل شود و سوخت و ساز گیاه کاهش یابد. در نتیجه میوه دهی و محصول دهی مزارع زیر کشت کم شده و همچنین محصول تولید از کیفیت لازم بر خوردار نخواهد بود. راه حل این مشکل در استفاده از انواع کود های فسفره و یا استفاده مستقیم از خاک فسفات در کشاورزی است.

این کار علاوه بر آن که سبب تامین فسفر خاک و رفع مشکل گیاهان در انجام عمل فتوسنتز ومی شود, در ضمن شرایط فیزیکی خاک را نیز بهبود می بخشد.

ارسال نظر

عنوان Title:
نام Name:
ایمیل Email:
7 / 10
از 306 کاربر