فروش نانو ذرات اکسید روی

فروش نانو ذرات اکسید روی

پارس شیمی | زینک اکساید با خلوص بالا و کیفیت درجه یک و قیمت ارزان در بسته بندی استاندارد و فروش نانوذرات اکسید روی

 فروش نانوذرات اکسید روی

یکی از مواد شیمیایی بسیار مفید و پر کاربرد در صنایع تولیدی و درمانی مختلف زینک اکساید Zinc Oxide است که از فرمول شیمیایی ZnO تشکیل شده است.

شکل فیزیکی اکسید زینک به صورت پودری سفید رنگ و نرم است و خلوص آن 90 تا 99 درصد است.

این ماده از دوران قدیم توسط انسان شناخته شده بود و از آن برای گند زدایی و ضدعفونی کردن زخم های تازه استفاده می شده است. نام قدیمی آن توتیا بوده است اما امروزه از اکسید روی معدنی به علت نا خالصی های موجود در آن دیگر در صنایع استفاده نمی شود.

از قرون 14 یا 19 میلادی روش های نوین تولید اکسید زینک ابداع شد و امکان تولید این ماده با خلوص بالا و کمترین میزان نا خالصی ایجاد شد.

 

کاربرد های اکسید روی در پزشکی

اکسید زینک دارای کاربرد های زیادی در تولید دارو و مواد آرایشی و بهداشتی است. در تولید دارو هایی که دارای ترکیبات روی هستند از زینک اکساید استفاده می شود.

همچنین این ماده خاصیت ضد UV داشته و از اشعه های مضر آفتاب جلوگیری می کند به همین خاطر از آن برای تولید کرم های ضد آفتاب استفاده می شود.

همچنین مولکول های زینک اکسید بزرگ است و از طریق پوست قابل جذب نیست و بنابر این از آن برای تولید کرم ها و لوسیون های مختلف استفاده می گردد.

 

کاربرد های اکسید روی در تولید و کاشی و سرامیک

زینک اکسید به دلیل ظرفیت گرمایی بالایی که دارد در تولید کاشی و سرامیک و لعاب سازی کاربرد دارد و موجب بهبود پخت می شود و همچنین شفافیت رنگ آن را بالا می برد

ارسال نظر

عنوان Title:
نام Name:
ایمیل Email:
7 / 10
از 306 کاربر