سیلیسیم

سیلیسیم

پارس شیمی | تولید و فروش سیلیسیم دی اکسید یا سیلیس در مش بندی های مختلف و با مناسب ترین قیمت و کیفیت

 سیلیسیم, سیلیسیم چیست؟, سیلیسیم ویکیپدیا, سیلیسیم اکسید, سیلیسیم در گیاهان, سیلیسیم خالص, سیلیسیم دی اکسید,

سیلیس یا سیلیسیم دی اکسید Silicon dioxide ماده معدنی و بسیار پر مصرف می باشد که به عنوان ماده اولیه در تولید بسیاری از محصولات صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. سیلیس یا ماسه یا ماسه سنگ فراوان ترین ماده معدنی موجود طبیعت است. کوارتز یکی از ترکیبات سیلیس می باشد که سیلیسیم در طبیعت بیشتر به این صورت یافت می شود زیرا در دما و فشار محیط حالت پایداری دارد. شن و ماسه نیز یکی از انواع سیلیس می باشد که به فراوانی یافت می شود و موارد مصرف صنعتی فراوانی دارد. فلینت هم جزء انواع سیلیس موجود در طبیعت می باشد که ظاهری بسیار شبیه به شن و ماسه دارد و از حل شدن اجزاء بدن موحودات مرده در بستر دریا تشکیل می شود. فلینت بلور های ریز سیلیس است و رنگ تیره و قهوه ای دارد.

 

مصارف سیلیسیم در صنعت

سیلیسیم یا سیلیس دارای کاربرد های زیادی در صنایع مختلف است از آن جمله در تولید فروسیلیس, پلاستیک و لاستیک و تولید بتونه و چسب فولاد.

از شن و ماسه سیلیسیم در تولید قالب های ریخته گری فلزات استفاده فراوانی می گردد چون SiO2 ظرفیت تحمل گرمایی زیادی دارد و نقطه ذوب آن بالا است.

در تولید شیشه نیز از سیلیکون بسیار استفاده می شود و اصولا این ماده مهم ترین ماده اولیه در تولید شیشه می باشد.

تولید کاشی و سرامیک هم یکی از صنایعی است که استفاده از سیلیسیوم در آن بسیار مهم به شمار می آید و جزء مواد اولیه ضروری این صنعت می باشد.

سیلیس در انواع دانه بندی قابل تولید است. مش بندی ها آن عبارتند از سیلیس آمورف - سیلیس دانه شکری - پودر سیلیس - سیلیس میکرونیزه و نانو سیلیس.

ارسال نظر

عنوان Title:
نام Name:
ایمیل Email:
7 / 10
از 306 کاربر