سیلیس گداخته

سیلیس گداخته

پارس شیمی | تولید انواع مختلف سیلیس با بهترین کیفیت و ارزان ترین قیمت

 سیلیس گداخته

فراوان ترین ماده معدنی موجود در طبیعت که بخش عظیمی از پوسته کره زمین را تشکیل می دهد و به صورت گسترده ای در سر تا سر زمین یافت می شود سیلیسیم دی اکسید silicon dioxide است. سیلیسیم علاوه بر اینکه بسیار فراوان است همچنین دارای کاربرد های زیادی در صنایع مختلف هم است. از گذشته های دور هم سیلیکات توسط بشر به کار گرفته می شده است. بیشترین مصرف سیلیکا Silica از گذشته تا حال در بخش ساخت و ساز بوده است. در حدود 95 درصد از کل سیلیسیوم فراوری شده در این بخش مورد استفاده قرار می گیرد.

سیلیسیم ماده ای می باشد که هم به صورت معدنی در طبیعت تولید می شود و هم امکان تولید آن به شکل شیمیایی وجود دارد و موادی نظیر ژل سیلیس یا سیلیس کلوئیدی به صورت شیمیایی به دست می آید. چون سیلیس در طبیعت به صورت سنگ و صخره وجود دارد بنا براین برای کاربرد مناسب تر و آسان تر از سیلیکا این ماده کوبش می شود. سیلیس آمورف, سیلیس دانه شکری, پودر سیلیس میکرونیزه از انواع سیلیس دانه بندی شده است. انواع مختلف سیلیکات در طبیعت وجود دارد. کوارتز فراوان ترین نوع سیلیسین در طبیعت است چون حالت پایداری دارد.

سیلیکا silica از عنصر سیلیکون و اکسیژن ساخته شده است و دارای فرمول SiO2 می باشد و در گرید های مختلفی نظیر سیلیس خوراکی, سیلیس در کشاورزی, سیلیس شیشه, سیلیس در بتن, سیلیس کلوئیدی, سیلیس آمورف, سیلیس دانه شکری, پودر سیلیس میکرونیزه تولید می شود. سیلیسیم در تولید شیشه کاربرد وسیعی دارد. همچنین بیشترین میزان سیلیکا تولید شده در صنایع ساخت و ساز مانند تولید سیمان مورد استفاده قرار می گیرد.

ارسال نظر

عنوان Title:
نام Name:
ایمیل Email:
7 / 10
از 279 کاربر