سیلیس کریستوبالیت

سیلیس کریستوبالیت

پارس شیمی | فروش سیلیس یا سیلیسیم دی اکساید به صورت کلوخه یا کوبش شده در بسته بندی و یا به صورت فله ای با قیمت و کیفیت رقابتی و ارسال به کلیه نقاط کشور در اسرع وقت سیلیس کریستوبالیت

 سیلیس کریستوبالیت

از جمله مواد معدنی که از گذشته های دور به وسیله انسان شناخته شده و دارای کاربرد های بسیار زیادی است ماده معدنی سیلیسیم دی اکسید یا سیلیس Silicon Dioxide یا سیلیکا Silica است. سیلیسیم ماده ای معدنی می باشد که در طبیعت به شکل صخره و سنگ تشکیل شده و می توان آن را کوبش کرد تا سیلیس آمورف, سیلیس دانه شکری و پودر سیلیس میکرونیزه تولید شود. همچنین امکان تولید شیمیایی سیلیکا هم وجود دارد که معمولا به صورت سیلیس کلوئیدی و ژل سیلیس می باشد.

سیلیسیم یا شن سیلیس فراوان ترین ماده تشکیل دهنده پوسته زمین است که به شکل بلور های مخفی و درشت و ریز تشکیل می گردد. سیلیس از ارتباط دو اتم اکسیژن با یک اتم سیلیسیم به شکل SiO2 شکل می گیرد و بیشتر به صورت کوارتز در طبیعت یافت می شود. کوارتز نوعی شن سیلیس است که در دما و جو محیط حالت پایداری دارد و به همین خاطر سیلیس بیشتر به این شکل تشکلیل می گردد. نوع دیگر سیلیسیم ماسه و ماسه سنگ است که کاربرد فوق العاده زیادی در صنایع ساخت و ساز نیز دارد. ماسه به صورت بلور های ریزی می باشد که توسط آهک و کربنات کلسیم به چسبیده اند.

فراوانی سیلیکا موجب شده تا کاربرد های بسیار زیادی نیز برای آن ایجاد شود. چیزی در حدود 95 درصد کل سیلیسیم تولید شده در ساخت و ساز و تولید مصالح ساختمانی استفاده می شود. در تولید پاک کننده های صنعتی, در تولید نیمه هادی ها و در صنایع الکترونیک هم از سیلیکا استفاده می شود.

ارسال نظر

عنوان Title:
نام Name:
ایمیل Email:
7 / 10
از 306 کاربر