سیلیس مهاباد

سیلیس مهاباد

پارس شیمی | فروش سیلیس مهاباد در انواع مختلف طبیعی و سنتزی

 سیلیس مهاباد

سیلیس نوع خاصی از مواد معدنی می باشد که هم در طبیعت به شکل فراوانی یافت می شود و هم به صورت شیمیایی قابل سنتز کردن و تولید است. سیلیسیم از اتم های سیلیکون و اکسیژن تشکیل شده است و فرمول آن به شکل SiO2 می باشد. انسان ها از قدیم پی به فواید و کاربرد های ماسه و ماسه سنگ برده بودند و مصارف زیادی از این ماده می کرده اند. سیلیکات دارای انواع مختلفی است نظیر کوارتز که پایدار ترین حالت سیلیسیم است و در دما و فشار ثابت حالت پایداری از خود نشان می دهد.

ماسه و ماسه سنگ هم یکی دیگر از انواع سیلیکا است که به شکل بسیار فراوانی در همه جای کره زمین یافت می شود. برای استفاده از سیلیسیوم انواع مختلفی از آن به صورت ارگانیک و غیر ارگانیک تولید می شود که عبارتند از ژل سیلیس, سیلیس کلوئیدی, سیلیس آمورف, سیلیس دانه شکری, پودر سیلیس میکرونیزه و حالات دیگر که هر یک کاربرد خاصی دارد. سیلیسیم در صنایع مختلف کاربرد زیادی دارد مثلا سیلیس خوراکی, سیلیس در کشاورزی, سیلیس در بتن, سیلیس در ریخته گری که این نشان از کاربرد های گسترده سیلیکون در زندگی انسان دارد.

همچنین سیلیس دانه بندی هم در انواع مش بندی و سایز های مختلف قابل تولید است که بنا بر سفارش مصرف کننده امکان کوبش و خوردایش آن وجود دارد. انواع مختلفی از سیلیکات وجود دارد که کوارتز فراوان ترین آن ها می باشد. کوارتز در دما و فشار معمولی حالتی پایا دارد و به همین خاطر سیلیسیم بیشتر به این صورت در محیط های طبیعی یافت می گردد. فلینت نوع دیگری از سیلیسیوم است که در دریا ها و اقیانوس ها ساخته می شود.

ارسال نظر

عنوان Title:
نام Name:
ایمیل Email:
7 / 10
از 297 کاربر