سود گرانول

سود گرانول

پارس شیمی | تولید و فروش سود سوزآور و سود گرانول کاستیک با شرایط مناسب

 سود گرانول, سود گرانول پرک, سود سوزآور گرانول,

سود پرک Caustic Soda Flakes یا سود سوز آور یا کاستیک سودا یا هیدروکسید سدیم Sodium Hydroxide با فرمول شیمیایی NaOH ترکیبی شیمیایی است که در حالت مایع ( سود سوز آور مایع ) ماده شفاف بوده و در حالت جامد ( سود پرک 99 درصد ) ماده جامد سفید رنگی می باشد. سود سوزاور ترکیب شیمیایی بسیار پر مصرفی در حهان است. به دلیل اینکه این ماده قوی ترین چربی زدا می باشد, بنا بر این ماده ای بسیار پر کاربرد محسوب می شود به طوری که سالیانه میلیون لیتر از آن توسط پتروشیمی ها در سر تا سر دنیا تولید می گردد.

 

کاربرد سود گرانول کاستیک

کاستیک سودا در صنایع بسیار زیادی کاربرد دارد. از سود پرک و سود مایع در صنایع تولید صابون و شوینده ها و دترجانت ها استفاده بسیار زیادی دارد. در صنایع نفت, گاز و پتروشیمی و در استخراج چاه های نفت از سود کاستیک استفاده می شود. در صنایع چرم سازی و دباغی , در شستشوی لوله ها و ماشین آلات و سطوح در کارخانجات, در صنایع تولید لبنیات و بسیاری دیگر از صنایع نیز از سود سوزآور مایع و جامد استفاده فراوانی می شود.

 

تولید سود گرانول کاستیک

ماده اصلی در تولید سود کاستیک, نمک NaCl است. سود مایع 50 درصد توسط پتروشیمی تولید شده و دارای کیفیت بالا می باشد. سود سوز آور صادراتی ماده اولیه در تولید سود پرک یا سود جامد کاستیک می باشد. این در حالی است که خلوص سود مایع کاستیک 50 درصد و خلوص سود جامد کاستیک 98 درصد تا 99 درصد می باشد. 

سود سوز آور جامد به دو صورت سود پرک و سود گرانول تولید می شود. که موارد مصرف آن بستگی به نوع صنعتی دارد که در آن استفاده می شود. 

ارسال نظر

عنوان Title:
نام Name:
ایمیل Email:
7 / 10
از 310 کاربر