سود پرك چيست

سود پرك چيست

به منظور آشنایی با سود پرک و دریافت اطلاعات مختلف در مورد این ماده نظیر اینکه سود پرك چيست و چه مشخصات و ویژگی هایی دارد سایت پارس شیمی را پیگیری نمایید.

 سود پرك چيست

سود پرك چيست

سود پرک یا سود سوز اور Caustic Soda با نام های دیگری در بازار فروش سود پرک یا کاستیک سودا نیز شناخته می شود روش های متفاوتی برای تولید آن وجود دارد.

یکی از پر طرف دارترین روش های تولید سود پرک روش کلر آلکالی است که بر اساس این روش تولید, نمک یا همان کلرید سدیم طی فرایند شیمیایی الکترولیز تجزیه شده و به یون ها کلر و سدیم تقسیم می شود. یون سدیم با یون هیدروکسید که از اکسیژن و هیدروژن شکل گرفته است, ترکیب شده و سدیم هیدروکسید NaOH یا همان سود کاستیک را تشکیل می دهد. در طی این فرایند تولید, مقدار زیادی گاز کلر هم به تولید می رسد.

همچنین روش های تولیدی دیگری هم وجود دارد که طی آن سود پرک تولید می شود. یکی دیگر از این فرایند ها با حل کردن فلز سدیم خالص در آب می باشد که طی آن سدیم با اکسیژن و هیدروژن موجود در آب ترکیب می شود و sodium hydroxide تشکیل می شود.

 

مصارف سود پرك چیست

فروش سود پرک و کاربرد های سود سوز آور در صنایع متفاوتی می باشد. با وجود اینکه سود کاستیک مایع و سود کاستیک پرک بهترین ماده پاک کننده است و در ساختار اکثر صابون ها و مواد شوینده یافت می شود اما کاربرد اصلی سود پرک و سود مایع در صنایعی همچون کاغذ سازی و تولید پارچه است. از کاستیک سودا در تولید خمیر کاغذ استفاده فراوانی می شود.

به منظور آشنایی با سود پرک و دریافت اطلاعات مختلف در مورد این ماده نظیر اینکه سود پرك چيست و چه مشخصات و ویژگی هایی دارد سایت پارس شیمی را پیگیری نمایید.

ارسال نظر

عنوان Title:
نام Name:
ایمیل Email:
7 / 10
از 306 کاربر