سود سوز آور چیست؟

سود سوز آور چیست؟

اگر به دنبال دریافت اطلاعات مختلف در مورد سود سوز آور می باشید نظیر اینکه سود سوز آور چیست؟ و جهت استفاده در صنایع صابون سازی,, دباغی, کاغذ سازی, حفاری چاه های نفت و سایر صنایع چه کاربردی دارد,, سایت پارس شیمی را مطالعه نمایید.

سود سوز آور چیست؟

یکی از سوالات رایج در زمینه مواد شیمیایی همین سوال " سود سوز آور چیست؟ " می باشد. سود سوز آور یک نمک قلیایی بسیار قوی می باشد.. عدد قلیایی این ماده بسیار بالا می باشد و در میزان گسترده ای از صنایعع مختلف کاربرد دارد. سود سوزاور دارای اسم های دیگری نیز هست که با آن ها نیز شناخته می شود. از جمله این نام ها می توان به سود کاستیک یا کاستیک سودا اشاره کرد که از نام لاتین Caustic Soda بر گرفته شده است. همچنین به این علت که فرمول این ماده از یون های سدیم و هیدروکسید تشکیل شده است بنابراین نام علمی آن هیدروکسید سدیم یا سدیم هیدروکسید است و به لاتین Sodium hydroxide می باشد.

 

کاربرد های سود سوز آور چیست؟

مصارف سود سوز آور از دو قرن پیش رفته رفته افزایش یافت و در صنایع بسیار زیادی گسترده شد. مصارف اصلی کاستیک سودا بیشتر در صنایعیی مانند کاغذ سازی و مواد پاک کننده می باشد. در چرم سازی و دباغی از هیدروکسید سدیم برای از بین بردن چربی ها و آلودگی های سطحی پوست که می توانند موجب فساد چرم شوند استفاده فراوانی می شود , همچنین برای پوست کنی صنعتی میوه جات و شستشوی سبزی ها سود برده می شود. برای تولید نوشابه های مختلف و همچنین در تولید کارامل و شکلات هم سود سوز آور کاربرد فراوانی دارد. ماده اولیه در تولید انواع صابون ها نیز NaOH می باشدکه در حجم وسیع از آن استفاده می گردد.

ارسال نظر

عنوان Title:
نام Name:
ایمیل Email:
7 / 10
از 297 کاربر