سنگ نمک و خواص آن

سنگ نمک و خواص آن

جهت آشنایی با سنگ نمک و خواص آن در صنایع مختلف و نیز انواع مختلف نمک و رنگ ها و ویژگی ها و منابع استحصال این ماده از سایت پارس شیمی استفاده نمایید.

پارس شیمی, سایت مرجع در زمینه اطلاعات و مشخصات مواد شیمیایی و معدنی و کاربرد ها و آنالیز و مشخصات این مواد به همراه عکس و فیلم و اطلاعات فنی هر ماده

سنگ نمک و خواص آن

سنگ نمک و خواص آن

نمک ماده ای معدنی بوده و تشکیل شده از اتم های کلر و سدیم می باشد به همین خاطر از آن برای تولید محصولاتی که یکی از این مواد را در خود دارد استفاده می نمایند. یکی از محصولات تولید شده اصلی از نمک, گاز کلر است که به شکل گسترده ای در تصفیه آب آشامیدنی و استخر ها مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین برای تولید ترکیبات سدیم دار مانند سدیم هیدروکسید یا سود سوز آور کاربرد دارد. نمک به راحتی در آب محلول می باشد و خاصیت میکروب کشی قوی دارد که این خاصیت به دلیل وجود کلر در فرمولاسیون آن است. نمک صنعتی و معدنی دارای ناخالصی هایی چون مس و آهن و ید بوده که سبب می شود گاهی رنگ آن به شکل نمک صورتی و آبی در بیاید.

جهت آشنایی با سنگ نمک و خواص آن در صنایع مختلف و نیز انواع مختلف نمک و رنگ ها و ویژگی ها و منابع استحصال این ماده از سایت پارس شیمی استفاده نمایید.

ارسال نظر

عنوان Title:
نام Name:
ایمیل Email:
7 / 10
از 306 کاربر