روش تولید نانو اکسید روی

روش تولید نانو اکسید روی

جهت آشنایی با روش تولید نانو اکسید روی و همچنین مشخصات فیزیکی و شیمیایی آن و نیز آشنایی با کاربرد های فراوان اکسید روی و میزان تولید جهانی این ماده, سایت پارس شیمی را دنبال نمایید.

روش تولید نانو اکسید روی

نانو ساختار های اکسید روی را می توان به اشکال مختلف نظیر نانو لوله, چند ضلعی, نانو ذرات و حالات دیگر تولید نمود. همچنین روش های مختلف و متعددی جهت تولید نانو اکسید روی وجود دارد نظیر روش بخار-مایع-جامد

نانو ساختار های اکسید روی را می توان با روش محلول آب دار تولید نمود که بسیار ارزان قیمت, در حجم صنعتی و دوست دار محیط زیست است.

روش شیمیایی مرطوب نیز تکنیکی بسیار قدرتمند و همه جانبه برای نانو ساختار های تک بعدی می باشد. سنتز آن به این روش در دمای بالای نود درجه سانتی گراد و در محلولی از نیترات روی و هگزامین صورت می پذیرد.

نانو ساختار های اکسید روی به علت اینکه از سطح تماس بیشتری نسبت به حالت پودری برخوردار می باشد, تاثیر گذاری بیشتری نیز دارد. اکسید زینک در صنایع دارویی و غذایی, لاستیک سازی و تولید انواع رنگ های پوششی, تولید کاغذ و کرم های ضد آفتاب و تولید دئودورانت ها و مواد ضد عرق دارای کاربرد می باشد.

 

روش تولید نانو اکسید روی

جهت آشنایی با روش تولید نانو اکسید روی و همچنین مشخصات فیزیکی و شیمیایی آن و نیز آشنایی با کاربرد های فراوانی اکسید روی و میزان تولید جهانی این ماده, سایت پارس شیمی را دنبال نمایید.

ارسال نظر

عنوان Title:
نام Name:
ایمیل Email:
7 / 10
از 306 کاربر