خواص فیزیکی اکسید روی

خواص فیزیکی اکسید روی

پارس شیمی | تولید و فروش اکسید روی با خلوص بالا و کیفیت و قیمت استثنایی در بسته بندی استاندارد

 خواص فیزیکی اکسید روی

اکسید زینک از آن دسته مواد شیمیایی و غیر ارگانیک می باشد که به خاطر ویژگی های خاص و منحصر به فردی که دارد در صنایع تولیدی فراوانی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

خواص فیزیکی اکسید روی

زینک اکساید Zinc Oxide پودری نرم و سفید رنگ است که از فرمول ساده ای تشکیل شده است و یک اتم روی به یک اتم اکسیژن ZnO متصل گردیده است. مولکول اکسید زینک بزرگ است و جذب پوست نمی شود و به همین خاطر در تولید انواع کرم های سفید رنگ و لوسیون ها استفاده می شود.

رنگ بسیار سفید و خواص فیزیکی اکسید روی موجب شده این ماده کاملا در مقابل عبود اشعه UV مقاوم باشد و به همین خاطر در تولید پنجره ها و شیشه های ضد UV کاربرد دارد. و نیز برای تولید کرم های ضد آفتاب مورد استفاده قرار می گیرد.

ZnO از ظرفیت گرمایی بالایی برخوردار است به همین خاطر در تولید کاشی و سرامیک استفاده می شود و سبب می گردد تا مراحل پخت سرامیک بهبود یاید و همچنین سفیدی و شفافیت خوبی را به آن می دهد. در لعاب سازی هم به دلایل فوق مورد استفاده قرار می گیرد.

zinc oxide دارای خاصیت ضد باکتری و ضد قارچی است و به همین خاطر در تولید دئودورانت ها و مواد ضد بوی بد بدن کاربرد زیادی دارد.

ضد قارچ بودن و ضد UV بودن اکسید روی موجب شده این ماده پر کاربرد ترین ماده اولیه در تولید لاستیک باشد. در حدود 30 تا 40 درصد از کل زینک اکساید تولید شده در لاستیک سازی مورد استفاده قرار می گیرد تا مانع از فرسایش لاستیک شود.

ارسال نظر

عنوان Title:
نام Name:
ایمیل Email:
7 / 10
از 277 کاربر