خاک فسفاته

خاک فسفاته

پارس شیمی | تولید و فروش خاک فسفاته از معدن خاک فسفات اختصاصی با نازل ترین قیمت و بالاترین کیفیت با خلوص 37 درصد و کوبیده شده و پودری, با امکان ارسال به کلیه نقاط کشور

خاک فسفاته

خاک فسفاته چیست

خاک فسفاته ماده ای معدنی می باشد که در صنایع مختلف نظیر کشاورزی و تولید مواد شیمیایی بسیار پر کاربرد است اما این ماده ترکیبی کم یاب و نادر در طبیعت بوده و معدن خاک فسفات بسیار کمی در سطح جهان وجود دارد. به گونه ای که تولید آن عموما کم تر از تقاضا می باشد و همین امر موجب ایجاد نوسان قیمت خاک فسفات می گردد.

 

خاک فسفاته در کشاورزی

خاک فسفاته در کشاورزی کاربرد گسترده ای داشته و عموما برای تولید کود های فسفر نظیر دی آمونیوم و مونو آمونیوم فسفات, سوپر فسفات ساده و تریپل, بیو فسفات طلایی و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.

از فسفات همچنین به طور مستقیم برای افزایش باروری زمین های زراعی و باغ های میوه استفاده می شود که این امر علاوه بر اینکه موجب تامین فسفر مورد گیاهان و در ختان می گردد, همچنین خصوصیت های مکانیکی خاک را نیز بهبود داده و میزان بار دهی گیاهان و میوه دهی درختان را افزایش می دهد.

 

خاک فسفاته در صنعت

فسفات ماده اصلی, اولیه و ضروری در تولید اسید فسفریک که اسیدی بسیار پر مصرف در صنایع مختلف می باشد, است. برای تولید اسید فسفریک, طی یک فرایند شیمیایی, خاک فسفاته را به وسیله اسید سولفوریک شستشو می دهند تا اسید فسفریک تولید شود.

 

خلوص خاک فسفاته

چند معدن فسفات محدود در کشور وجود دارد که البته اکثر آن ها دارای میزان بالایی از نا خالصی بوده برای استفاده در صنایع تولید و کشاورزی مناسب نمی باشند. خاک فسفاته پارس شیمی دارای خلوص بسیار عالی 35 تا 40 درصد فسفات می باشد و همچنین کویش شده و پودری بوده و برای استفاده در همه صنایع از استاندارد کافی برخوردار است.

ارسال نظر

عنوان Title:
نام Name:
ایمیل Email:
7 / 10
از 297 کاربر