خاک فسفات یزد

خاک فسفات یزد

پارس شیمی | پودر خاک فسفات 35 تا 40 درصد از معدن خاک فسفات یزد با بهترین کیفیت و ارزان ترین قیمت و امکان حمل به کلیه نقاط کشور

خاک فسفات یزد

خاک فسفات ماده ای معدنی می باشد که برای صنایع شیمیایی و کشاورزی دارای اهمیت بسیار زیادی است. در حقیقت این فراورده معدنی نقش اساسی و ضروری را در بخش های کشاورزی ایفا می کند.

 

کشاورزی و خاک فسفات یزد

در کشور ما ایران, خاک اکثر زمین های زراعی و باغات میوه با مشکل کمبود فسفات روبرو هستند و همین دلیل گیاهان قادر به تامین فسفر مورد نیاز خود نمی باشند. فسفر ماده ای ضروری در فرایند های گیاهان مانند عمل فتوسنتز و جذب انرژی خورشید توسط برگ ها می باشد. کمبود این عنصر موجب زرد و ضعیف شدن برگ ها و ساقه های نازک شده و در نتیجه میوه دهی و مخصول دهی گیاهان و در ختان را به شدت کاهش داده و کیفیت محصولات کشاورزی را پایین می آورد. برای جبران این مسئله ناچار به استفاده از کود فسفات می باشیم که خاک فسفات ماده اولیه و ضروری در تولید این نوع از کود ها به حساب می آید.

 

صنایع شیمیایی و خاک فسفات یزد

خاک فسفاته ماده اولیه تولید اسید فسفریک می باشد که یک اسید مهم در صنعت به حساب می آید. برای تولید اسید فسفریک باید خاک فسفات با خلوص مناسب را کوبیده و سپس طی فرآیندی شیمیایی آن را با اسید سولفوریک شستشو داد تا اسید فسفریک بدست آید. 

 

خلوص خاک فسفات یزد

مهمترین مسئله در مورد استفاده از خاک فسفاته, خلوص آن می باشد. اکثر معدن خاک فسفات موجود در ایران از خلوص پایین و کیفیت نا مناسبی برخوردار هستند و امکان استفاده از آن ها به عنوان مواد اولیه نیست.

خاک فسفات دارای خلوص بالای 35 تا 40 درصد می باشد که برای تولید هر نوع ماده فسفاته دارای کیفیت استاندارد است.

ارسال نظر

عنوان Title:
نام Name:
ایمیل Email:
7 / 10
از 277 کاربر