خاک فسفات چیست

خاک فسفات چیست

پارس شیمی | استخراج و تولید خاک فسفات از معدن اختصاصی واقع در استان یزد

خاک فسفات چیست

خاک فسفات چیست

خاک فسفاته نوعی ماده معدنی می باشد که بخشی کوچکی از پوسته زمین را تشکیل می دهد.  این عنصر کاربرد بسیار زیادی در صنایع مختلف و نیز در کشاورزی دارد. تعداد محدودی معدن خاک فسفات در دنیا وجود دارد که در برخی کشورهای جهان که وسعت زیادی دارند یافت می شود. تولید کنندگان خاک فسفات در جهان عبارتند از کشور چین, کانادا, روسیه, آمریکا, مراکش, مصر و برخی کشور های دیگر. ایران نیز دارای تعداد بسیار محدود معدن خاک فسفات می باشد که البته اکثر معادن به دلیل اینکه خلوص پایینی دارند, برای استفاده در صنایع مختلف و تولید کود و اسید مناسب نیستند.

خاک فسفات پارس شیمی به دلیل اینکه دارای خلوص 35 تا 40 درصد بوده و از مرغوبیت بالایی برخوردار است و همچنین به این علت که کوبیده شده و به صورت پودر درآمده دارای محبوبیت بالایی در میان مصرف کنندگان است.

 

خاک فسفات چیست و چه مصارفی دارد

خاک فسفاته ماده اولیه و ضروری در تولید کود های فسفات می باشد و تنها راه تولید این کود ها, وجود فسفات معدنی است. اکثر خاک زمین های کشاورزی ایران و خاک باغات میوه دچار کمبود عنصر فسفر می باشند که این موضوع موجب تضعیف برگ و ساقه و کاهش عمل فتو سنتز گیاهان می گردد که به همین علت میوه دهی و بار دهی گیاهان و درختان کاهش قابل ملاحظه ای پیدا می کند.

همچنین خاک فسفاته ماده اولیه و ضروری در تولید اسید فسفریک می باشد. به این صورت که پس از استخراج از معدن فسفات و کوبش, آن را با اسید سولفوریک شستشو داده و اسید فسفریک تولید می شود. با کاربرد خاک فسفات در کشاورزی می توان علاوه بر تامین فسفر مورد نیاز گیاهان و درختان, موجب بهبود شرایط مکانیکی خاک نیز شد.

ارسال نظر

میلان : نیاز سالیانه 120 هزار تن خاک فسفات با اس ...
3 0
p2o5: 32% Cao: 49% Cl: 0.05% F: 3.1% Sio2:5% Fe2o3: 1% Mgo: 0.5% L.O.I: 7.1% H2O: 1.5-2% As: 10 ppm
عنوان Title:
نام Name:
ایمیل Email:
7 / 10
از 310 کاربر