تولید کنندگان سود کاستیک

تولید کنندگان سود کاستیک

پارس شیمی یکی از بزرگترین تولید کنندگان سود کاستیک مایع و سود پرک در کشور می باشد.

 تولید کنندگان سود کاستیک

تولید سود سوز آور مایع طی فرایند شیمیایی از نمک صنعتی و در مجتمع های پتروشیمی صورت می گیرد. سود جامد پرک یا سود کاسیتک پرک نیز از سود مایع کاستیک یا سود مایع 50 درصد تولید می شود به این صورت که با تغلیظ آن و تبخیر مواد محلول خلوص آن را 98 درصد رسانده و سود جامد کاستیک یا سود پرک 99 درصد تولید می شود. سود سوزآور یکی از مهم ترین و پر مصرف ترین مواد اولیه و شیمیایی در جهان است که سالانه میلیون های تن از آن برای استفاده در صنایع تولیدی و خدماتی مختلف در کشورهای دنیا تولید شده و به مصرف می رسد.

کاستیک سودا یک نمک قلیایی می باشد که خاصیت بازی زیادی دارد و به راحتی در آب و برخی از الکل ها مثل اتانول و متانول حل می شود. سود كاستيك جاذب آب و دی اکسید کربن موجود در محیط است که در نتیجه این امر ممکن است از خلوص آن کاسته شود به همین خاطر باید در بسته بندی های محفوظ نگه داری شود تا در زمان جا به جایی و انبار داری با مشکلی مواجه نشود.

 

مصارف تولید کنندگان سود کاستیک

كاستيك سودا در اکثر صنایع کاربرد های متعددی دارد. استفاده از سود پرک در صنایع کاغذ سازی و تولید صابون و مواد شوینده بسیار فراوان می باشد به طوری که بدون استفاده از آن تولید در این صنایع امکان پذیر نیست. همچنین در صنایع مواد غذایی و تولید نوشابه و مواد لبنی نیز از سود سوزاور استفاده می شود. در صنعت چرم سازی و دباغی هم برای شستشوی چربی و آلودگی های مختلف از سطح پوست از سود كاستيك استفاده می شود زیرا سود پرك بهترین ماده چربی بر است.

ارسال نظر

عنوان Title:
نام Name:
ایمیل Email:
7 / 10
از 306 کاربر