بنتونیت api

بنتونیت API

بنتونیت API در صنعت حفاری چاه نفت و گاز به عنوان یکی از مهم ترین مواد تشکیل دهنده گل حفاری کاربرد دارد. استفاده از بنتونیت دارای مزایای متعددی در حفاری است که سبب شده برای بیش از 70 سال از آن استفاده شود. البته بنتونیت مورد استفاده در حفاری باید دارای ویژگی های خاصی از نظر میزان رطوبت ، سایز و دانه بندی ، جذب آب و ییلد و ... باشد که تحت استاندارد API دسته بندی شده و نوع بنتونیت آن را بنتونیت API می نامند. بنتونیت با استاندارد API باید از نوع بنتونیت سدیمی و کاملا خالص بوده و میزان مونت موریلونیت آن زیاد باشد.

بنتونیت, بنتونیت api, بنتونیت api چیست, فروش بنتونیت api, خرید بنتونیت api, قیمت بنتونیت api, تولید بنتونیت api, تولید کننده بنتونیت api, بنتونیت حفاری, بنتونیت سدیمی, فروش بنتونیت, 

فواید استفاده از بنتونیت API

میزان استفاده از بنتونیت API در گل حفاری در حدود 20% از وزن کل است و استفاده از آن دارای مزایای بسیار زیادی می باشد که به برخی از آن ها اشاره می نماییم:

  • بنتونیت حفاری به دلیل اینکه دارای حالت لیزی می باشد ، مانع ایجاد اصطکاک بین مته حفاری و سنگ ها شده و در نتیجه عمر تجهیزات حفاری را افزایش می دهد.
  • خاصیت جذب آب بالای بنتونیت سدیمی و تورم پذیری زیاد آن که تا 30 برابر وزن خشک خاک بنتونیت می شود ، سبب می شود منافذ چاه مسدود شده و ناخالصی های نفت کمتر شود.
  • بنتونیت حفاری پس از خشک شدن تبدیل به ماده ای بسیار مستحکم می شود و دیواره چاه را در مقابل ریزش مقاوم می سازد. 
  • ویسکوزیته بنتونیت با نفت متفاوت بوده و روی نفت قرار می گیرد در نتیجه بنتونیت با جذب ناخالصی ها و نخاله ها ، این آلودگی ها را زود تر نفت از چاه خارج می سازد. 
  • بنتونیت API به راحتی در آب حل شده و حالت ژلی به خود می گیرد بنابراین استفاده از آن به عنوان گل حفاری بسیار آسان است.
  • بنتونیت حفاری در نفت خاصیت انحلالی نداشته و به راحتی از محیط خارج می شود.

 بنتونیت, بنتونیت api, بنتونیت api چیست, فروش بنتونیت api, خرید بنتونیت api, قیمت بنتونیت api, تولید بنتونیت api, تولید کننده بنتونیت api, بنتونیت حفاری, بنتونیت سدیمی, فروش بنتونیت,

آنالیز بنتونیت API

ویژگی مقدار
رطوبت حداکثر 10%
ویسکوزیته حداقل 30
ییلد حداکثر 3
حجم فیلتر   حداکثر 15 سانتیمتر بر متر مکعب  
  ذرات بالای 75 میکرون   حداکثر 4%

ارسال نظر

عنوان Title:
نام Name:
ایمیل Email:
7 / 10
از 297 کاربر