اکسید روی ویکیپدیا

اکسید روی ویکیپدیا

پارس شیمی | فروش اکسید روی 99 درصد برای مصارف داخلی و کارخانجات و نیز صادرات به دیگر کشور ها با شرایط استثنایی و کیفیت درجه یک

 اکسید روی ویکیپدیا

اکسید روی zinc oxide پودری سفید رنگ می باشد که به علت دارا بودن ویژگی ها و کاربرد های خاصی که دارد در بسیاری از صنایع تولیدی و امور و تولیدات پزشکی کاربرد های فراوان و گسترده ای دارد. فرمول شیمیایی این ماده ZnO می باشد. در صورت حرارت دیدن به رنگ زرد تغییر می کند و پس از خنک شدن دوباره سفید رنگ می شود.

 

معرفی اکسید روی

اکسید روی دارای ویژگی های بسیار مفید و کاربردی می باشد که از آن جمله می توان اشاره کرد که ماده ای سفید رنگ و منعکس کننده اشعه های مضر خورشید می باشد. استفاده از این ماده برای تولید مواد ضد UV بسیار گسترده است. همچنین در تولید مواد روان کار هم مصرف دارد.

فروش اکسید روی برای تولید مواد دئودورانت و ضد بوی عرق هم به میزان زیادی انجام می گیرد.

اکسید زینک در گذشته توتیا نام داشت و به صورت معدنی برداشت و استفاده می شد. شکل معدنی این ترکیب دارای نا خالصی هایی می باشد که موجب می شود رنگ آن به زرد مایل به قرمز تغییر کرده و از خلوص و کیفیت لازم برای استفاده در صنایع به خصوص صنایع حساس برخوردار نباشد.

 

کاربرد های اکسید روی

صنعتی که بیشترین بهره را از اکسید روی می برد لاستیک سازی است. دلیل استفاده از این ماده در این صنعت به خاصیت ضد Uv و ضد قارچی اکسید زینک بر می گردد زیرا به کار بردن آن در ترکیب لاستیک موجب می شود فرسایش لاستیک در اثر تخریب ناشی از فعالیت قارچ ها و تشعشعات Uv آفتاب به حداقل رسیده و عمر لاستیک بسیار طولانی تر گردد.

پارس شیمی | فروش اکسید روی 99 درصد برای مصارف داخلی و کارخانجات و نیز صادرات به دیگر کشور ها با شرایط استثنایی و کیفیت درجه یک

ارسال نظر

عنوان Title:
نام Name:
ایمیل Email:
7 / 10
از 297 کاربر