اکسید روی شهرکرد

اکسید روی شهرکرد

پارس شیمی | عرضه و فروش اکسید روی شهرکرد با ارزان ترین قیمت و بهترین کیفیت

 اکسید روی شهرکرد, فروش اکسید روی شهرکرد, خرید اکسید روی شهر, فروش اکسید روی در شهرکرد, قیمت اکسید روی شهرکرد,

اکسید روی Zinc Oxide در گذشته با نام توتیا شناخته می شده است و از قدیم با خاصیت ضد عفونی کنندگی آن شناخته می شده است. از زینک اکسید معدنی برای ضد عفونی کردن زخم های تازه استفاده می شده است اما نوع معدنی آن دارای نا خالصی های مختلفی است مانند منیزیم که ممکن است موجب می شود رنگ آن به زرد مایل به قرمز تغییر کند.

اکسید روی دارای فرمول شیمیایی ZnO می باشد و امروزه برای تولید اکسید زینک خالص از روش های شیمیایی استفاده می شود تا نا خالصی وارد آن نشوند.

 

روش های تولید اکسید روی

روش های مختلف و متفاوتی برای تولید و فروش اکسید روی وجود دارد که از هر یک برای کاربرد خاصی بهره گرفته می شود. مثلا برای مصارف صنعت در حجم زیاد از روش های مستقیم و غیر مستقیم استفاده می شود. برای تولید نانو اکسید روی که به شکل نانو ساختار های مختلف نظیر نانو لوله ها و نانو میله ها و نانو ریسمان ها هستند از روش شیمیایی تر (مرطوب) بهره گرفته می شود. برای مقاصد آزمایشگاهی و مصارف با خلوص و کیفیت دقیق نیز از روش تولید آزمایشگاهی سود برده می شود.

 

کاربرد های اکسید روی

سالانه حجم زیادی اکسید روی در جهان تولید می شود. طبق براورد ها هر سال یک میلیون تن از این ماده در جهان تولید می شود و در صنایع تولیدی مختلف به مصرف می رسد. بیشترین میزان مصرف زینک اکساید در تولید لاستیک می باشد که سالانه در حدود سیصد تا چهارصد هزار تن از آن در لاستیک سازی به مصرف می رسد.

استفاده از ZnO در تولید لاستیک باعث می شود تا محصول نهایی از آسیب های ناشی از قارچ ها و نیز اشعه UV در امان باشد.

ارسال نظر

عنوان Title:
نام Name:
ایمیل Email:
7 / 10
از 277 کاربر