اکسید روی msds

اکسید روی msds

پارس شیمی | اکسید روی 99 درصد با بهترین کیفیت و ارزان ترین قیمت و امکان ارسال به کلیه نقاط کشور در اسرع وقت

اکسید روی msds 

اکسید روی Zinc Oxide از گذشته های دور توسط بشر شناخته شده به نام توتیا شناخته می شده است. این ماده یه صورت معدنی نیز یافت می شود که ماده زرد رنگ و متمایل یه قرمز است.

دلیل رنگی بودن آن وجود ناخالصی های مختلف مانند منیزیم در ترکیب آن می باشد و از آن برای ضد عفونی زخم ها و شستشوی چشم استفاده می شده است.

از صده 14 یا 15 میلادی تولید شیمیایی اکسید روی در هند انجام شده و از آن پس این ماده فقط به صورت شیمیایی برای استفاده در صنایع مختلف آغاز شد.

زینک اکساید پودر نرم سفید رنگی می باشد که در اثر حرارت دادن زرد رنگ می شود اما بعد از خنک شدن دوباره سفید می شود. فرمول شیمیایی اکسید زینک ZnO است..

اکسید روی دارای ویژگی های مهمی می باشد که موجب شده در صنایع مختلف کاربرد وسیعی پیدا کند. از جمله این که خاصیت ضد باکتری و ضد قارچی دارد, همچنین منعکس کننده اشعه های مضر خورشید مثل اشعه UV است.

در ضمن دارای ظرفیت گرمایی بالایی می باشد و برای صنایعی که در آن ها عمل پخت وجود دارد نظیر تولید کاشی و سرامیک و همچنین لعاب سازی بسیار مناسب است.

روی یکی از مواد مورد نیاز بدن موجودات زنده است و برای تامین آن استفاده از اکسید روی در دارو های خوراکی بسیار مورد استفاده است.

در صنایع غذایی نیز از این پودر به عنوان ماده افزودنی استفاده می شود.

پارس شیمی آماده تامین اکسید روی مورد استفاده در صنایع مختلف تولید با خلوص 90 تا 99 درصد و در بسته استاندارد می باشد.

ارسال نظر

عنوان Title:
نام Name:
ایمیل Email:
7 / 10
از 277 کاربر