انواع نمک ها

انواع نمک ها

پارس شیمی | تولید کننده و فروشنده انواع نمک های صنعتی و خوراکی از جمله نمک شکری و پودری و دانه بندی شده و نمک تصفیه شده ید دار

انواع نمک ها 

انواع نمک های موجود در بازار

دو نوع نمک در بازار وجود دارد: نمک خوراکی و نمک صنعتی

نمک خوراکی به صورت تصفیه شده یددار برای مصارف خوراکی امروزه تولید و مصرف می شود.

نمک صنعتی هم در بازار در دانه بندی و سایز های مختلف یافت می شود :

سنگ نمک : که در واقع فقط در اثر انفجار در معادن تولید می شود و برای خوراک دام و طیور یا سایر مصارف صنعتی کاربرد دارد.

نمک گردویی یا فندوقی : این مش بندی و سایز از نمک بزرگترین سایز بندی از نمک است ولی به خاطر سایز بزرگ آن مصرف زیادی ندارد.

نمک نخودی یا عدسی : به علت شباهت سایز بندی این نمک با نخود یا عدس به این نام معروف است و بخاطر سایز خاص آن مصرف زیادی از آن دیده نمی شود.

نمک شکری یا نمک 120 : پر فروش ترین نمک صنعتی در ایران است چرا که بسیاری از صنایع به این دانه بندی نمک نیازمندند. بیش از 70% نمک صنعتی که در بازار ایران فروش می رود بصورت شکری است و تقاضای زیادی برای آن در بازار دیده می شود.

نمک صدفی یا نمک 130 : این سایزبندی بعد از نمک صدفی پر فروش ترین نوع نمک صنعتی به شمار می رود چرا که بیشترین شباهت به نمک تصفیه شده را دارد و به کشور های مختلف از جمله افغانستان یا عراق صادر می گردد.

نمک پودری : این نوع از نمک ماحصل کوبش و سرند نمک صنعتی است زیرا 70% تولید خردایش نمک ناخواسته تبدیل به پودر نمک می شود که ریزترین نوع انواع نمک صنعتی است.

 

بازار انواع نمک صنعتی و نمک خوراکی

پارس شیمی, تولید کننده و فروشنده انواع نمک های صنعتی و خوراکی از جمله نمک شکری و پودری و دانه بندی شده و نمک تصفیه شده ید دار

ارسال نظر

عنوان Title:
نام Name:
ایمیل Email:
7 / 10
از 272 کاربر