اسفوردی

اسفوردی

خاک فسفات پودری 37 درصد با درجه خلوص بالا و بهتری کیفیت با امکان حمل به کلیه نقاط کشور

اسفوردی 

معدن فسفات اسفوردی بافق یزد

نوع کالا : خاک فسفات Phosphate

خلوص فسفات : 35 تا 40 درصد

نوع بار گیری و حمل : تریلی و کامیون کمپرسی

 

خاک فسفات چیست

خاک فسفاته نوعی ماده معدنی کم یاب در پوسته زمین است که معادن اندک و کمی در درخی کشور های دنیا دارد. میزان و درصد فسفات در پوسته زمین نسبت به سایر مواد معدنی نظیر آهن و مس بسیار نا چیز بوده و این در حالی است که بسیاری از معادن موجود هم دارای خلوص کافی و لازم و مناسب برای استفاده در صنایع و کشاورزی نبوده و استخراج آن ها صرفه اقتصادی ندارد.

 

مصارف خاک فسفات

خاک فسفاته ماده اولیه و اصلی تولید بسیاری از صنایع شیمیای و کشاورزی است. تولید کود های شیمیایی کشاورزی فسفره وابسته به استفاده از خاک فسفاته می باشد. ماده اولیه تمام انواع کود فسفر نظیر دی آمونیوم فسفات, سوپر فسفات ساده و دیگر کود های فسفره, فسفات می باشد. از آنجا که اکثر زمین های کشاورزی و زراعی ایران دچار کمبود فسفات می باشند و این موضوع سبب ضعیف شدن گیاهان می گردد, برای جبران این نقیصه باید از کود های فسفاته استفاده نمود.

کمبود فسفر خاک موجب زرد و نازک شدن برگ ها و ساقه های جوان شده و عمل فتوسنتز گیاه را اختلال مواجه می کند. همین موضوع موجب کاهش میوه دهی گیاهان و درختان میوه شده و ضرر های اقتصادی فراوانی را متوجه کشاورزان می نماید.

از خاک فسفاته همچنین برای تولید اسید فسفریک که ماده ای مهم در صنعت می باشد نیز استفاده می گردد.

 

خاک فسفات

خاک فسفات دارای خلوص 35 تا 40 درجه می باشد و از کیفیت بسیار بالا و مناسبی برای استفاده در صنایع مختلف برخوردار است. همچنین کوبیده شده و به صورت پودری قابل عرضه می باشد.

ارسال نظر

عنوان Title:
نام Name:
ایمیل Email:
7 / 10
از 306 کاربر