آهک پخته شده

آهک پخته شده

پارس شیمی | تولید و فروش آهک پخته شده و آهک کلسینه و سایر انواع اهک با بهترین قیمت و کیفیت

 آهک پخته شده, فروش آهک پخته شده, خرید آهک پخته شده, قیمت آهک پخته شده, تولید آهک پخته شده, تولید کننده آهک پخته شده,

آهک پخته شده یا آهک زنده Quicklime که اصطلاحا با نام آهك Lime نیز شناخته می شود پس از استخراج از معدن آهک به کارخانه تولید آهک منتقل شده و پس از کوبش عمل پخت روی آن صورت می گیرد. فرمول شیمیایی اهک, اکسید کلسیم Calcium Oxide است و به صورت CaO می باشد. ماده ای بسیار واکنش دهنده است و باید در بسته بندی کاملا ایزوله نگهداری شود در غیر این صورت امکان دارد رطوبت محیط را جذب کند.

 

کاربرد های آهک پخته شده

در گذشته های دور از آهک برای ساخت بنا ها و ساختمان ها استفاده می شده است. همچنین در صورت سوزاندن این ماده نور و گرمای زیادی آزاد می شود که به آن نور آهک گفته می شود. اگر به آهک پخته شده آب اضافه شود بخار و حرارت زیادی آزاد می شود.

یکی دیگر از کاربرد های بسیار مهم آهك در تولید سیمان است. این ماده جزء مهم ترین مواد اولیه تولید سیمان است که در ساخت و ساز هم به صورت مستقیم و هم غیر مستقیم کاربرد دارد. برای تولید ملات و دوغاب و ساروج از اکسید کلسیم استفاده زیادی می شود. جهت گوگرد زدایی دودکش ها در مجتمع های صنعتی هم از CaO سود برده می شود.

انسان های باستان به خصوص ایرانیان از اهک استفاده های زیادی داشته اند از جمله شفته آهکی که ملات دوغاب آهک و خاک بوده و نیز ساروج که ملات دوغاب آهک و خاکستر است و همچنین ملات آهک آبی را برای ساخت و ساز استفاده می کرده اند.

 

فروش آهک پخته شده

پارس شیمی | تولید و فروش آهک پخته شده و آهک کلسینه و سایر انواع اهک با بهترین قیمت و کیفیت

ارسال نظر

عنوان Title:
نام Name:
ایمیل Email:
7 / 10
از 297 کاربر