آهک دانه بندی

آهک دانه بندی

آهک دانه بندی یکی از محصولات تولیدی و پر مصرف کارخانه آهک پارس شیمی می باشد که با کیفیتی مطلوب و در دانه بندی های گوناگون تولید می شود. تمامی مواد معدنی با توجه به کاربرد های متفاوتی که دارند ، باید در مش بندی های مختلف ریز و درشت تهیه شوند. برای مثال آهک زنده دارای حالت کلوخه ای و درشت است اما به منظور استفاده در تولید سیمان باید حتما به حالت میکرونیزه تبدیل شود. 

آهک دانه بندی

انواع آهک دانه بندی

پودر سنگ آهک

آهک معدنی که به صورت سنگ و صخره است را می توان با استفاده از دستگاه های کوبشی در دانه بندی های ریز مانند آرد تبدیل کرد. در این حالت آن را پودر سنگ آهک می نامند و بیشتر در صنایع ساختمان سازی و جاده سازی کاربرد دارد. پودر سنگ آهک به عنوان یکی از بهترین انواع مصالح ساختمانی است که با سیمان و گچ و خاکستر و ... مخلوط می شود.

آهک زنده میکرونیزه

آهک زنده در حالت معمول و پس از پخت به صورت کلوخه است که برای بسیاری مصارف سایز مناسبی می باشد ولی برخی صنایع مانند تولید سیمان یا صنایع ذوب فلزات نیاز حالت پودری آهک دارند بنابراین با استفاده از آسیاب سنگ و سرند های خاصی ، آهک زنده میکرونیزه با مش بالای 200 تولید و عرضه می شود.

آهک هیدراته پودری

آهک هیدراته یا آهک شکفته پس از ترکیب آب با آهک زنده به دست می آید. این فرایند موجب واکنش آهک و آب شده و آهک خود به خود به صورت پودری در ظرف ته نشین می شود. چنانچه خلوص آهک هیدراته بالا بوده و کیفیت مناسبی داشته باشد ، در حالت عادی به صورت پودر خواهد بود.

انواع آهک صنعتی و ساختمانی و ... نیز با توجه زمینه مصرف و نوع کارایی که در صنایع مختلف دارند را می توان به صورت آهک دانه بندی در مش های مختلف تولید نمود.

ارسال نظر

عنوان Title:
نام Name:
ایمیل Email:
7 / 10
از 297 کاربر