آلومينيوم سولفات

آلومينيوم سولفات

فروش آلومينيوم سولفات ( آلوم ) 17 درصد پودری  و 14 درصد کلوخه با کیفیت عالی به منظور کاربرد در بخش های مختلف صنعتی و تولیدی و خدماتی در بسته بندی کیسه 25 کیلوگرمی

آلومينيوم سولفات, فروش آلومينيوم سولفات, خرید آلومينيوم سولفات, قیمت آلومينيوم سولفات, تولید آلومينيوم سولفات, آلومينيوم سولفات 14 درصد, آلومينيوم سولفات 17 درصد, آلومينيوم سولفات پودری, آلومينيوم سولفات تصفیه آب,

آلومينيوم سولفات چیست

آلومينيوم سولفات Aluminium Sulfate دارای اسامی دیگری چون آلوم, نمک آلومینیوم, کیک آلوم, زاج و ... می باشد و از نظر شیمیایی ماده ای اسیدی با فرمولاسیون Al2(SO4)3 است. سولفات آلومینیوم با آنالیز 14 تا 17 درصد تولید می گردد.  جرم مولی آن ۳۴۲٫۱۵ g/mol بوده و شکل ظاهری آلوم به صورت جامد بلوری سفید است.

 

فروش آلومينيوم سولفات

فروش سولفات آلومینیوم به منظور استفاده از این ماده در صنایع مختلفی است. بیش از نیمی از کل تولید این محصول برای تولید کاغذ و صنایع وابسته به آن نظیر مقوا و کارتن سازی مصرف می شود. در تولید فوم های اطفاء حریق و یا تنظیم اسیدیته در محصولات مختلف نیز کاربرد دارد. همچنین در صنایع تصفیه آب و فاضلاب به عنوان یک ماده انعقادی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

تولید آلومینیوم سولفات

روش های مختلفی برای تولید آلوم وجود دارد که هر سبب تولید این ماده با شرایط و کیفیت های مختلفی می گردد:

1- سولفات آلومینیوم از واکنش اسید سولفوریک با گل سیاه که ماده ای کم ارزش است و اضافه نمودن آمونیوم پرسولفات به این ترکیب و سپس سرد کردن تدریجی مخلوط به دست می آید. خلوص آلوم به دست آمده در این روش حداکثر شش درصد می باشد و حالت فیزیکی آن به شکل کریستال کوچک و بزرگ و به رنگ سفید است و دارای مصرف در عطاری ها, نساجی و دباغی و ... است.

2- تولید سولفات آلومینیوم به روش واکنش اسید سولفوریک با ضایعات آلومینیوم که گل سود نامیده می شود و محصول نهایی به صورت پودر خاکستری رنگ و خلوص آلومینیوم 6 الی 7 درصد بوده که دارای نا خالصی های زیادی است. این محصول خلوص پایینی داشته و در صنایعی مانند صنایع روی و صنایع کارتن سازی و کاغذ سازی مورد استفاده قرار می گیرد.

3- معروف ترین روش تولید سولفات آلومینیوم از واکنش اسید سولفوریک با آلومینا یا هیدروکسید آلومینیوم می باشد که هم از نظر اقتصادی به صرفه بوده و هم خلوص مناسبی برای استفاده در صنایع مختلف دارد.

ارسال نظر

عنوان Title:
نام Name:
ایمیل Email:
7 / 10
از 297 کاربر