کربنات کلسیم

کربنات کلسیم

پارس شیمی تولید کننده کربنات کلسیم پودری و میکرونیزه به منظور استفاده در گرید های صنعتی, خوراکی و دارویی با قیمت و کیفیت عالی 

کربنات کلسیم

کربنات کلسیم ماده ای بسیار فراوان است که کمبود آن می تواند نقصان در صنایع مختلف ایجاد کرد. فرمول کلسیم کربنات شامل کلسیم و کربن و اکسیژن است که می تواند در صنایع داخلی و صادرات از آن درآمد زایی بالایی برای کشور ایجاد نمود کلسیم کربنات ماده‌ای با فرمول شیمیایی CaCO3 می باشد و یک ماده خاص معدنی است و چیزی در حدود 4 درصد از پوسته ی زمین را تشکیل می دهد و معادنی در تمام کشور ها دارد. کلسیم کربنات یکی از پر مصرف ترین مواد شناخته شده توسط انسان می باشد. این ماده امکان فراوری نیز دارد که در نتیجه آن کربنات کلسیم رسوبی یا PCC تولید می شود که دارای خلوص بسیار بالایی اشت.

کلسیم کربنات از معدن استخراج شده و نوع خالص آن را می تواند از سنگ مرمر بدست آورد و یا توسط عبور دادن CO2 از  محلول کلسیم هیدروکسید تولید کرد. کربنات کلسیم در صنایع ساختمانی ، ذوب فلزات و تولید فولاد به‌ عنوان کمک ذوب و صنایع دیگر کاربرد دارد. Calcium Carbonate به عنوان اصلاح کننده شوری خاک یا pH در کشاورزی مصرف می‌شود.

 

کربنات کلسیم در صنایع کاشی و سرامیک

CaCO3 در صنایع کاشی و سرامیک مخصوصاً صنعت لعاب سازی کاربرد بسیار زیادی دارد زیرا با تولید یوتکتیک, نقطه ذوب را کاهش داده و با استفاده در لعاب, ضریب انبساط حرارتی آن را کاهش می دهد و پایین می آورد.

 

کاربرد های کربنات کلسیم

این ترکیب کاربرد فراوانی در صنایع تولید کاغذ, دارویی, مواد غذایی, صنایع ساختمانی, تولید لوازم آرایشی و بهداشتی, پلاستیک ها, رنگ ها و پوشش ها هم به عنوان پرکننده و هم پوشش رنگی سفید مصرف زیادی دارد و در صنعت کاغذ سازی به عنوان سفید کننده و پرکننده ارزان کاربرد دارد و رنگ کاغذ را روشن می کند.

ارسال نظر

عنوان Title:
نام Name:
ایمیل Email:
7 / 10
از 311 کاربر