وب سایت مسیر جاری » کود کشاورزیپيت ماس

پيت ماس

پيت ماس

پیت ماس یا خزه تورب نوعی خاک به دست آمده از خزه اسفاگنیوم می باشد که دارای ذغالسنگ خام بوده و در مناطق مرطوب و سرد سیر کره زمین مانند روسیه, اروپا و کانادا رشد و نمو پیدا می کند.

پيت ماس, فروش پيت ماس, خرید پيت ماس, قیمت پيت ماس, خاک پیت, پيت ماس سفید, peat moss 

خاک پیت ماس چیست ؟

خاک پیت یک کمپوست ایجاد شده از خزه پیت ماس peat moss است که در کشاورزی مدرن از آن استفاده زیادی می شود. این ماده قادر است میزان زیادی آب و رطوبت برابر با 15 تا 25 برابر وزن خشک خود را جذب نموده و به تدریج رهاسازی نماید و در اختیار ریشه گیاه قرار دهد در نتیجه گیاه همیشه به آب کافی دسترسی دارد و این امر به خصوص در مناطق خشک و کم بارش و یا کشت گلخانه ای دارای اهمیت فراوانی است. پیت ماس و کوکوپیت از جمله جاذب های کشاورزی هستند که به دلیل ارگانیک بودن, هیچگونه زیانی برای گیاهان ندارند. همچنین از نظیر اسیدیته نیز کاملا خنثی بوده و موجب افزایش شوری خاک نمی شود.

پيت ماس, فروش پيت ماس, خرید پيت ماس, قیمت پيت ماس, خاک پیت, پيت ماس سفید, peat moss 

ترکیبات خاک پیت ماس

خاک پیت یک لایه نازک خاک است که پس از مرگ خزه ایجاد شده و دارای مواد مختلف معدنی مانند خاک رس , سیلیس , شن و ... و نیز مواد آلی است که از حشرات و شاخ و برگ گیاهان ایجاد شده است. این خاک به دو رنگ سیاه و سفید تولید می شود که رنگ سفید آن در حقیقت خاکستری مایل به قهوه ای است. وجود این ترکیب از مواد آلی و معدی سبب تقویت گیاهان می شود و عناصر ازت, پتاسیم, کلسیم, کربن و ... را تامین نموده و تاثیر زیادی در رشد گیاه دارد.

پيت ماس, فروش پيت ماس, خرید پيت ماس, قیمت پيت ماس, خاک پیت, پيت ماس سفید, peat moss 

فواید استفاده از پیت ماس در کشاورزی

استفاده از خاک پیت در کشاورزی امروزه روایج زیادی پیدا کرده زیرا دارای مزایای زیادی می باشد که از آن جمله عبارتند از:

  • دارا بودن درصد بالایی مواد آلی و معدنی
  • حفظ آب و رطوبت به میزان زیاد و آزاد سازی تدریجی آن
  • سبک شدن خاک و تهویه مناسب
  • محافظت از خاک در برابر فرسایش

ارسال نظر

عنوان Title:
نام Name:
ایمیل Email:
7 / 10
از 306 کاربر