واحد فسفات اسفوردی

واحد فسفات اسفوردی

فروش خاک فسفاته درجه یک با بهترین قیمت و کیفیت

واحد فسفات اسفوردی

خاک فسفات از جمله مواد معدنی بسیار پر مصرف می باشد که درصد اندکی از پوسته زمین را تشکیل داده است. معادن فسفات نظیر واحد فسفات اسفوردی در تعداد کم و انگشت شماری از کشور های جهان قرار دارد که میزان استخراج آن کفاف مصرف این عنصر ار نمی دهد.

در کشور ما هم چند معدن خاک فسفات محدود وجود دارد که باید تمام در خواست فسفات کشور را تامین نماید. بیشتر معادن از خلوص لازم و کافی برای استفاده در کشاورزی و صنایع تولیدی مختلف و متفاوت بر خوردا نبوده و استخراج از این معادن صرفه اقتصادی ندارد زیرا عملا برای کار تولید مناسب نیستند.

 

خاک فسفات در ایران

اکثر زمین های کشاورزی ایران از نظر میزان فسفات دچار کمبود می باشند که همین امر موجب می شود تا برگ ها و ساقه ها ضعیف و نازک شده و رنگ آن ها زرد شود. این مطلب موجب کاهش باردهی و میوه دهی گیاهان و درختان میوه شده مشکلات زیادی را برای کشاورزان ایجاد می کند.

برای جبران این نقیصه باید از کود فسفات نظیر مونو و دی آمونیوم فسفات, بیو فسفات طلایی, سوپر فسفات ساده و تریپل و یا از خاک فسفات مستقیما در خاک زمین های کشاورزی استفاده کرد که این کار سبب تامین فسفر مورد نیاز گیاهان شده و از طرفی باعث بهبود شرایط مکانیکی خاک می گردد.

 

خاک فسفات در صنعت

خاک فسفاته به عنوان ماده اولیه تولید اسید فسفریک که مصرف فراوانی در صنایع مختلف دارد مورد استفاده قرار می گیرد.

 

خاک فسفات با خلوص بالا

خاک فسفات پارس شیمی دارای خلوص 37 درصد و با کیفیت درجه 1 می باشد که مناسب برای استفاده در تمام صنایع است و به علت اینکه کوبیده شده می باشد, به کار گیری آن برای تولید بسیار کم هزینه و راحت می باشد.

ارسال نظر

عنوان Title:
نام Name:
ایمیل Email:
7 / 10
از 311 کاربر