هیدروکسید سدیم

هیدروکسید سدیم

پارس شیمی | تولید و فروش هیدروکسید سدیم از جمله سود سوز آور مایع و سود پرک کاستیک  با کیفیت عالی و ارزان ترین قیمت

هیدروکسید سدیم, سود سوزآور, سود پرک, پارس شیمی

سود سود سوز آور ماده ای پاک کننده می باشد که دارای خاصیت خورندگی نیز هست, بنابراین دارای نام های دیگری چون سود کاستیک یا کاستیک سودا Caustic Soda می باشد. فرمول شیمیایی سود سوزآور از یون های سدیم و هیدروکسید ساخته شده است به همین خاطر نام علمی و لاتین این ماده سدیم هیدروکسید یا هیدروکسید سدیم Sodiumm Hydroxide است. فرمول این ماده NaOH است و به عنوان یکی از پر مصرفف ترین مواد شیمیایی جهان, به میزان بسیار زیادی سنتز می شود. میزان تولید سود سوزاور در جهان سالیانه در حدود 60 میلیون تن است.

 

کاربرد هیدروکسید سدیم

کاستیک سودا ماده ای قلیایی می باشد که دارای pH بالایی است. از این ماده در تنظیم اسیدیته محصولات و همچنین تولید محیط قلیایی برای انجام برخی آزمایشات استفاده می شود.

در صنعت تولید کاغذ از سود سوزاور جهت تولید خمیر کاغذ استفاده بسیار زیادی می شود.

برای تولید انواع صابون, مواد شوینده و پاک کننده و مواد چربی زدا, کاستیک سودا از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است.

در صنایع پتروشیمی جهت استخراج چاه های نفت از سود کاستیک برای خنثی سازی آلودگی ها محیطی ایجاد شده و همچنین جهت متعادل نمودن اسیدیته گل حفاری  استفاده می شود.

یکی از صنایعی که از هیدروکسید سدیم در حجم بسیار زیاد بهره گرفته می شود در صنایع تولید آلومینیوم است. در این صنعت از NaOH برای خالص سازی فلز آلومینیوم و تولید آلومینیوم سدیم سود برده می شود.

 

فروش هیدروکسید سدیم

سود پرک 99 درصد در کیسه 25 کیلویی لمینیت بسته بندی شده و عرضه می گردد. جهت مصارف صادراتی به صورت پالت شده و با انجام امور گمرکی و تحویل هر یک از مرز های خروجی کشور قابل عرضه است.

ارسال نظر

عنوان Title:
نام Name:
ایمیل Email:
7 / 10
از 297 کاربر