نمک چیست

نمک چیست

پارس شیمی | سایت مرجع برای دریافت اطلاعات لازم در مورد اینکه نمک چیست و از لحاظ فیزیکی و شیمیایی دارای چه ویژگی هایی بوده و روش های مختلف تولید و فراوری آن چگونه است و نیز برای خرید انواع مختلف نمک از جمله نمک خوراکی و نمک صنعتی با ما تماس بگیرید

 نمک چیست

نمک چیست

از نظر علمی به هر ماده ای که از یون های مختلف تشکیل شده باشد به گونه ای که از نظر بار یونی خنثی باشد نمک گفته می شود. نمک ها محصولات جانبی واکنش های مختلف هستند و معمولا از خنثی سازی اسید ها به دست می آیند.

نمک از یون های سدیم و کلر تشکیل شده و به صورت جامد سفید رنگی است که به راحتی در آب حل می شود. نمک یک ترکیب معدنی می باشد که از بقای اجساد موجوداتی که در دریاها و اقیانوس ها در میلیون ها سال پیش می زیسته اند تشکیل شده است. فرمولاسیون نمک به صورت NaCl است.

 

کاربرد های نمک چیست 

نمک علاوه بر اینکه برای ادامه حیات تمام موچودات زنده ضروری می باشد در صنایع فراوانی هم دارای کاربرد های مختلفی است از جمله در صنعت نفت و پتروشیمی از اهمیت بسزایی برخوردار است. برای تولید سود کاستیک که ماده شیمیایی بسیار مهمی می باشد به میزان فراوانی از نمک سود برده می شود. همچنین در استخراج نفت خام نیز سالانه هزاران تن نمک مصرف می شود.

پارس شیمی به عنوان سایت مرجع برای دریافت اطلاعات لازم در مورد اینکه نمک چیست و از لحاظ فیزیکی و شیمیایی دارای چه ویژگی هایی بوده و روش های مختلف تولید و فراوری آن چگونه است می باشد و نیز برای خرید انواع مختلف نمک از جمله نمک خوراکی و نمک صنعتی با ما تماس بگیرید

ارسال نظر

عنوان Title:
نام Name:
ایمیل Email:
7 / 10
از 311 کاربر