كلات آهن

كلات آهن

گیاهان برای اینکه بتوانند به رشد خود ادامه داده و محصول تولید نمایند نیازمند عناصر مختلف و متفاوتی هستند. ازت و  فسفات و پتاسیم عناصر پر مصرف بوده که ساختار گیاهان را تشکیل می دهند و موادی چون مس, منیزیم, منگنز و... نیز به عنوان مواد غذایی یا ریز مغذی های کشاورزی مطرح هستند. عنصر اهن نیز از جمله ریزمغذی ها می باشد که نقش آن در گیاهان در ساخت کلروفیل یا رنگ دانه به منظور جذب انرژی خورشید است.

كلات آهن, فروش كلات آهن, قیمت كلات آهن, کود كلات آهن, کود شیمیایی كلات آهن, کود کشاورزی, کود شیمیایی 

کلات آهن چیست

آهن مورد نیاز گیاهان از کود هایی نظیر کلات آهن Iron chelate و سولفات آهن تامین می شود. کمبود آهن در گیاهان سبب می شود قسمت های مختلف و بخصوص برگ ها زرد و رنگ پریده شود. همچنین آهکی بودن خاک و تراکم بیش از حد نیز از جمله عوامل کاهش جذب آهن خواهد بود. کود شیمیایی کلات اهن از آهن , سدیم و عوامل کلاته مانند EDTA و EDDHA تشکیل شده است. این کود کشاورزی از نظر ظاهری به صورت پودر قهوه ای تیره می باشد و برای درمان کلروز جهت تولید میزان مناسب کلروفیل در گیاهان کاربرد دارد.

كلات آهن, فروش كلات آهن, قیمت كلات آهن, کود كلات آهن, کود شیمیایی كلات آهن, کود کشاورزی, کود شیمیایی 

روش مصرف کلات آهن

با توجه به اینکه سولفات آهن در خاک رسوب ایجاد می نماید, می توان کود آهن کلاته را به صورت افشره بر روی برگ ها استفاده نمود. همچنین می توان میزان جذب آهن را با روش هایی چون بیل زنی - افزودن مواد مواد آلی به خاک - سختی گیری آب - آبیاری متعادل و استفاده از میزان مناسب کود شیمیایی بیشتر کرد. 

ارسال نظر

عنوان Title:
نام Name:
ایمیل Email:
7 / 10
از 306 کاربر