فسفات اسفوردی

فسفات اسفوردی

فروش خاک فسفات با کیفیت و خلوص بالا

 فسفات اسفوردی

خاک فسفات نوعی ماده معدنی بسیار مفید و بر کاربرد می باشد که از معدن فسفات تامین می شود. کاربرد اصلی خاک فسفاته در تولید کود های فسفر می باشد. از آنجا که بیشتر خاک های زراعی و کشاورزی و باغ های میوه در ایران دچار کمبود فسفات هستند و همین امر موجب کاهش بار دهی و میوه دهی گیاهان و درختان می شود.

 

خاک فسفات در کشاورزی

زیرا کمبود فسفر در گیاهان موجب زرد و سوخته شدن برگ ها و ساقه ها شده و عمل فتوسنتز گیاه را که فسفر در آن نقش اساسی و ضروری در آن دارد را مختل می کند.

 

ویژگی خاک فسفات اسفوردی

فسفات یک عنصر بسیار ضروری ولی کم در پوسته زمین است. میزان کم خاک فسفات و مصرف زیاد آن سبب پیشی گرفتن تقاضا بر عرضه شده است.

معدن خاک فسفات در کشور های معدودی در جهان یافت می شود و کشور چین بزرگ ترین تولید کننده خاک فسفاته جهان است و کشور های روسیه, کانادا, آمریکا, مصر و مراکش نیز جزء تولید کننده گان مطرح خاک فسفات در دنیا هستند.

 

خاک فسفات اسفوردی

خاک فسفات ماده اولیه تولید کود های فسفاته نظیر سوپر فسفات تریپل و ساده, دی آمونیوم فسفات و سایر کود های فسفره می باشد.

همچنین خاک فسفاته در تولید اسید فسفریک نیز مصرف می شود به این صورت که خاک فسفات بوسیله اسید سولفوریک شسته می شود و اسید فسفریک به دست می آید.

خاک فسفات در کشاورزی به صورت مستقیم نیز به کار برده می شود که موجب تامین فسفر مورد نیاز خاک زمین زراعی شده و با ایجاد تخلل در خاک, آب رسانی به ریشه گیاه را نیز بهبود می بخشد و تیره تر کردن خاک جذب انرژی از نور خورشید را افزایش می دهد.

ارسال نظر

عنوان Title:
نام Name:
ایمیل Email:
7 / 10
از 311 کاربر