فروش کربنات کلسیم در اصفهان

فروش کربنات کلسیم در اصفهان

پارس شیمی | فروش کربنات کلسیم در اصفهان , تهران, شیراز, تبریز, مشهد, اهواز و سایر شهر های کشور با بهترین کیفیت و ارزان ترین قیمت در سایز و دانه بندی های متفاوت

 فروش کربنات کلسیم در اصفهان

کربنات کلسیم calcium carbonate از زمان های بسیار دور به دست بشر مورد استفاده قرار می گرفته است و از آن برای ساخت خانه و سر پناه سود می برده است. امروزه دیگر این ماده مانند گذشته مستقیما در ساخت و ساز استفاده نمی شود اما همچنان از آن به عنوان ماده اولیه در این صنعت بهره برده می شود. فرمول شیمیایی آن CaCO3 بوده و از گذشته با نام های گچ و آهک یا سنگ آهک نیز شناخته می شده است.

 

فروش کربنات کلسیم در اصفهان

استفاده از کلسیم کربنات دیگر فقط محدود به ساخت خانه و سر پناه نیست و از CaCO3 در تمام بخش های صنعت سود برده می شود. این ماده جای خود را در بسیاری از صنایع تولیدی دیگر نیز باز کرده است.

در صنایع کاغذ سازی, در صنعت نفت و گاز و در حفاری و استخراج چاه های نفت, در تولید رنگ و رزین و چسب و سیلانت, در صنایع تولید کاشی و سرامیک و لعاب سازی و بسیاری از صنایع دیگر استفاده از کربنات کلسیم گسترش چشمگیری داشته به گونه ای که عدم استفاده در بسیاری از صنایع موجب می شود تا صرفه اقتصادی در تولید از بین برود.

امکان تولید کربنات کلسیم رسوبی PCC با استفاده از آهک وجود دارد به این شکل که به اکسید کلسیم آب اضافه شده تا هیدراته شود. سپس از میان این محلول گاز دی اکسید کربن عبور داده می شود تا كربنات كلسيم رسوبي به دست بیاد. خلوص کلسیم کربنات در این حالت 99 درصد است و در صنایع خوراکی و دارویی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

ارسال نظر

عنوان Title:
نام Name:
ایمیل Email:
7 / 10
از 311 کاربر