فروش خط تولید اکسید روی

فروش خط تولید اکسید روی

پارس شیمی | عرضه اکسید روی با کیفیت بالا و خلوص 90 تا 99 درصد

فروش خط تولید اکسید روی

از دوران باستان بشر با توتیا آشنا شده بود. امروزه این ماده را اکسید روی یا زینک اکساید Zinc Oxide  می باشد. نوع معدنی این ماده توسط انسان به عنوان یک ماده ضد عفونی کننده و گند زدا مورد استفاده قرار می گرفته است و برای پاک سازی زخم ها ی عفونی کاربرد داشته است.

البته اکسید زینک معدنی به علت دارا بودن ناخالصی های مختلف و خلوص پایین آن قابل استفاده در صنایع تولید نمی باشد و حتما نیاز به خالص سازی دارد.

از صده های 14 و 15 میلادی روش های تولید صنعتی آن به شکل امروزی ابداع شده و از آن پس zinc oxide با خلوص بالا به تولید رسید.

امروزه اکسید روی با خلوص بالا و با فرمول شیمیایی ZnO تبدیل به یکی از مواد اولیه مورد نیاز برای استفاده در صنایع مختلف تولیدی شده است. این ماده پودری سفید رنگ می باشد که دارای خواص ضد UV و ضد باکتری و ضد قارچی است.

در صنایع تولید کاشی و سرامیک استفاده گسترده ای از این ماده می شود. زیرا ZnO از ظریفت تحمل گرمایی مناسبی برخوردار است که موجب پخت بهتر و مناسب سرامیک می گردد. در لعاب سازی هم از این ماده برای بهبود رنگ و شفافیت آن می شود.

در تولید کرم های ضد آفتاب نیز از خاصیت ضد UV آن برای محافظت پوست از اشعه های مضر خورشید بهره گرفته می شود. همچنین به این دلیل که اکسید زینک جذب پوست نمی شود بنا براین بسیار مناسب برای تولید کرم ها و لوسیون ها می باشد.

در تولید دارو هایی که در ترکیب خود دارای روی می باشند نیز از ZnO سود برده می شود.

ارسال نظر

عنوان Title:
نام Name:
ایمیل Email:
7 / 10
از 311 کاربر