فروش آهک ساختمانی

فروش آهک ساختمانی

پارس شیمی | فروش آهک ساختمانی و سایر انواع آهک هیدراته و آهک زنده با کیفیت و قیمت استثنایی

 فروش آهک ساختمانی

سنگ آهک Limestone دارای فرمول شیمیایی اکسید کلسیم Calcium Oxide می باشد و آهك از اسکلت اجساد موجودات دریایی تشکیل می شود. برخی از انواع اهک دارای سیلیس و گچ در خود به صورت نا خالصی دارند. انواع دیگری از اهک نیز وجود دارد که در آن مواد شیمیایی دیگری نظیر کلسیت و آراگونیت هایی چون تراورتن نهفته است. اکسید کلسیم یکی از مهم ترین عناصر تشکیل دهنده پوسته زمین است به طوری که در حدود 10 درصد کل صخره های سطح زمین از اهک تشکیل شده است. آهک زنده و آهک هیدراته دارای کاربرد های فراوانی می باشند.

یکی از رایج ترین موارد مصرف آن در صنعت ساخت و ساز است. مهم ترین دوران در کاربرد مستقیم اکسید کلسیم به عنوان فروش آهک ساختمانی در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم میلادی بود که بخش زیادی از ساختمان ها به خصوص در آمریکای شمالی و اروپا از این ماده ساخته شده بود.

سنگ آهک یا کربنات کلسیم ماده اولیه در تولید آهک ساختمانی و آهک هیدراته می باشد. دیگر کاربرد اهک برای خنثی سازی خاک های اسیدی مانند خاک های کشاورزی است. در تولید مصالح اساسی جاده سازی و راه سازی مانند تولید آسفالت به عنوان یک ماده اولیه کلیدی کاربرد دارد. از آهک در صنعت نفت, گاز و پتروشیمی نیز استفاده زیادی می شود. برای سولفور زدایی نفت خام از این ماده معدنی سود برده می شود. کلسیم اکسید با گاز دی اکسید کربن واکنش داده و آن را خنثی می کند و در نتیجه از آلودگی های محیطی می کاهد.

 

فروش آهک ساختمانی

پارس شیمی | فروش آهک ساختمانی و سایر انواع آهک هیدراته و آهک زنده با کیفیت و قیمت استثنایی

ارسال نظر

عنوان Title:
نام Name:
ایمیل Email:
7 / 10
از 311 کاربر