فروش آهک زنده

فروش آهک زنده

پارس شیمی | تولید و فروش آهک زنده و کلسینه به روش منحصر به فرد و با کیفیتی بی نظیر در کشور با قیمت مناسب

فروش آهک زنده, فروش آهک زنده لرستان, فروش آهک زنده ساوه, فروش آهک زنده قم,   فروش آهک زنده کردستان, فروش آهک زنده سپیدان قم, 

از قدیم الیام بشر از آهک Lime برای مصارف ساخت و ساز خود استفاده فراوانی برده است. ماده اولیه انسان های دوران باستان برای ساخت خانه و سر پناه و نیز عایق کاری و سفید کاری اهک بوده است. همچنین از آن برای ایجاد نور و روشنایی هم سود می برده اند. آهک زنده یا اکسید کلسیم Calcium Oxide با فرمول شیمیایی CaO می باشد که از معدن آهک استخراج می گردد و پس از پودر شدن و پخته شدن برای مصارف مختلف صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. اهک یا همان آهک زنده ماده ای بسیار واکنش دهنده است که با آب و رطوبت موجود در هوا واکنش می دهد.

در صورت اضافه کردن آب و مایعات به آهک زنده , واکنشی همراه با بخار و تحریکات زیادی انجام می شود که طی این فرایند اکسید کلسیم یک اتم هیدروژن جذب کرده و هیدراته می شود و تبدیل به آهک شکفته یا مرده یا آهک هیدراته می گردد. دلیل این اتفاق این است که اهک بر اثر جذب آب متورم شده و به صورت پودر سفید رنگی می شود و چون از آن پس دیگر با آب واکنش نمی دهد به همین دلیل به آن آهک مرده اطلاق می شود. آهکی که در صنایع استفاده می شود از پختن سنگ آهک به دست می آید به این صورت که هر چه دمای پخت بیشتر شود آهک زنده بدست آمده دیر تر با آب ترکیب می شود.

 

فروش آهک زنده

گروه صنعتی پارس شیمی | تولید و فروش آهک زنده و کلسینه به روش منحصر به فرد و با کیفیتی بی نظیر در کشور با قیمت مناسب

ارسال نظر

مرجان فراشاهی : اهک زنده با گرانولهای ریز واکنش شدیدوگرم ...
0 0
نظر شما چیست (Write a Comment) ؟
عنوان Title:
نام Name:
ایمیل Email:
7 / 10
از 311 کاربر